قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

اعلامیه‌ طالبان در پیوند به اظهارات اخیر رییس‌جمهور ایالات متحده امریکا – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان | افغانستان


اعلامیه‌ طالبان در پیوند به اظهارات اخیر رییس‌جمهور ایالات متحده امریکا

طالبان 3 550x295 - اعلامیه‌ طالبان در پیوند به اظهارات اخیر رییس‌جمهور ایالات متحده امریکا

اقطاع نیوز: گروۀ طالبان با نشر اعلامیه ای تأکید کرده‌است که عدم خروج کامل نیروهای خارجی تا ماه می، نقض توافق‌نامۀ صلح دوحه است…

گروۀ طالبان در واکنش به گفته‌های اخیر جو بایدن، رییس‌جمهور امریکا مبنی‌بر احتمال ماندن نیروهای این کشور در افغانستان پس از ماه می، می‌گویند که اگر نیروهای خارجی تا ماه می به‌گونۀ کامل افغانستان را ترک نکنند، این گروه مبارزه مسلحانه را ادامه خواهد داد.

این گروه با نشر اعلامیه ای، تأکید کرده‌است که عدم خروج کامل نیروهای خارجی تا ماه می، نقض توافق‌نامۀ صلح دوحه است.

ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان می گوید نیروهای خارجی باید طبق توافقنامه دوحه، اول ماه می از افغانستان خارج شوند.

او گفت مردم افغانستان حق زنده گی آرام، استقلال و آزادی را دارند و اگر حضور نیروهای خارجی ادامه یابد مردم حق دارند از خاک خود دفاع کنند.

بربنیاد این توافق‌نامه که میان طالبان و امریکا امضا شده‌است، باید نیروهای خارجی تا ماه می سال جاری عیسوی، افغانستان را ترک کنند.

اما جو بایدن، رییس‌جمهور امریکا روز پنج شنبه گفت که نمی‌تواند بودن نیروهای امریکایی در افغانستان را در سال آینده تصور کند؛ اما اضافه کرد که عملی ساختن مهلت ماه می برای بیرون شدن این نیروها ممکن است رخ ندهد.

وحید عمر مشاور رییس جمهور گفته بعد از امضای موافقتامه ‍دوحه هم نظر دولت افغانستان هم نظر جامعه بین المللی این بود که خروج نیروهای خارجی مشروط به عملی شدن تعهدات طالبان است.

شورای امنیت ملی نیز می‌گوید بعد از توافقنامه امریکا و طالبان که سال پیش در شهر دوحه امضا شد، سر و جان و مال امریکایی ها در افغانستان محفوظ بوده و این افغان‌ها بودند که جنگ را متحمل شدند.

حشمت الله ناطق مسوول ارتباطات با رسانه های دفتر شورای امنیت ملی در واکنش به ادامه حضور نیروهای امریکایی و جرمن در کشور به رسانه ها گفت بار جنگ بر دوش نیروهای امنیتی افغانستان بوده و نیروهای خارجی چه از افغانستان خارج شوند چه باقی بمانند، افغانستان از آن استقبال می‌کند.

آقای ناطق همچنین گفت نیروهای امنیتی افغانستان متکی به کمک استند و به تامین مالی و تجهیزات نیاز دارند.آرشیو افغانستان | سرویس خبری اقطاع نیوزاعلامیه‌ طالبان در پیوند به اظهارات اخیر رییس‌جمهور ایالات متحده امریکانمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.