قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

اصفهان در وضعیت نارنجی آلودگی هوا قرار گرفت – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


اصفهان در وضعیت نارنجی آلودگی هوا قرار گرفت – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

blank

بابک صادقیان در گفت‌وگو با اقطاع نیوز اظهار داشت: کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به هفت صبح امروز پنجشنبه – نوزدهم فروردین – با میانگین ۱۱۰ برای دومین روز پیاپی در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس ثبت شد.

وی ادامه داد: شاخص کیفیت هوای شهر اصفهان در نخستین ساعات امروز نیز با میانگین ۱۱۷ همچنان وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس را نشان می‌دهد.

مدیر امور آزمایشگاه‌های اداره کل حفاظت محیط‌زیست اصفهان افزود: وضعیت کیفی هوا در ایستگاه پایش هوا در خیابان استانداری با شاخص ۱۳۳، خیابان پروین با شاخص ۱۳۲، خیابان باهنر با شاخص ۱۲۷، خیابان رهنان با شاخص ۱۱۴، خیابان رودکی با شاخص ۱۲۶، کردآباد با شاخص ۱۲۵، میدان فیض با شاخص ۱۱۹ و خیابان ورزشگاه میثاق با شاخص ۱۲۳ در وضعیت (نارنجی) ناسالم برای گروه‌های حساس است.

صادقیان با اشاره به اینکه شاخص کیفی هوا تنها در ایستگاه میدان احمدآباد با میانگین ۷۷ وضعیت قابل قبول را نشان می‌دهد، ابراز داشت: امروز هوای شهرهای مجاور کلانشهر اصفهان از جمله شاهین‌شهر با میانگین ۱۰۲ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس، در سجزی با میانگین ۱۶۷ ناسالم برای عموم شهروندان و در مبارکه با میانگین ۷۲ سالم است.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزاصفهان در وضعیت نارنجی آلودگی هوا قرار گرفت – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.