قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
۱۷ هزار نفر از شاغلان پارس جنوبی مهارت‌افزایی می‌شوند - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

اشتغال معتادان بهبود یافته در استان بوشهر مورد توجه قرار گیرد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


اشتغال معتادان بهبود یافته در استان بوشهر مورد توجه قرار گیرد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

به گزارش اقطاع نیوز، عبدالمجید دراهکی ظهر یکشنبه در نشست توانمندسازی مددجویان بهبود یافته از بند اعتیاد اظهار داشت: یکی از آسیب‌های اجتماعی امروز که باید آن را به صورت ویژه مورد توجه قرار داد، موضوع اعتیاد است.

وی اضافه کرد: در حوزه اشتغال، آموزش فنی و حرفه‌ای اقدامات جدیدی را آغاز کرده و این آمادگی وجود دارد که آموزش‌های بازار محور را برای معتادان بهبود یافته در سطح استان بوشهر اجرایی کنیم.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای بوشهر خاطرنشان کرد: فرصت‌های آموزشی فنی و مهارتی به‌عنوان یک رکن و مرحله اصلی در چرخه بهبودی بیماران اعتیاد به شمار می‌آید.

وی بیان کرد: برخی از افراد معتاد بهبودیافته استعدادهای فنی و تخصصی زیادی دارند و اگر کارآفرینی آنها را به کار بگیرد، فعالیتش رونق می‌گیرد، زیرا این افراد تخصص دارند و در این حال کم‌توقع هستند و وظیفه ماست دست این افراد را بگیریم و گامی به‌سوی بهبودی آن‌ها برداریم.

دراهکی با بیان اینکه در سال جاری ۲۰ دوره مهارتی برای این مددجویان در ۱۵ حرفه مختلف برگزار شده است، اظهار داشت: توجه و ایجاد اشتغال برای افراد ترک اعتیاد کرده در کاهش بازگشت افراد به دام اعتیاد مؤثر است.

وی با تاکید بر اینکه آموزش فنی و حرفه‌ای در جهت ایجاد اشتغال برای این مددجویان نقش مهم ایفا خواهد کرد، افزود: با برنامه ریزی انجام شده با شورای مواد مخدر استان و مجموعه بهزیستی تا پایان سال جاری بیش از ۳۵۰ مددجوی رها یافته از بند اعتیاد در ۲۵ حرفه مهارتی در سطح استان بوشهر توانمند خواهند شد.

دراهکی با تاکید بر اینکه موضوع اشتغال یک مقوله مهم برای افرادی است که ترک اعتیاد کرده‌اند، عنوان کرد: این موضوع و بازگشت افراد ترک اعتیاد کرده، به جامعه باید مورد توجه همه از جمله مسؤولان و همچنین جامعه قرار گیرد.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزاشتغال معتادان بهبود یافته در استان بوشهر مورد توجه قرار گیرد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.