شنبه , 27 نوامبر 2021
قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

اسکان خانه اولی های آملی در مسکن ملی نیم‌بند بی‌آب و برق – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


اسکان خانه اولی های آملی در مسکن ملی نیم‌بند بی‌آب و برق – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

اقطاع نیوز، گروه استان‌ها- مهدی غلامی: طرح اقدام ملی مسکن که جایگزین مسکن مهر شده، در برخی مناطق با مشکلات و نارسایی‌های مواجه است، نمونه این طرح از دو سال گذشته در منطقه شاه محله شهر آمل در حال اجرا است.

ساختمان‌ها به موازات هم قد کشیده اند، اما همزمان با پیشرفت و در مراحل پایانی کار، خبری از انشعاب‌های برق، آب، راه دسترسی مناسب و دیگر خدمات عمومی مورد نیاز برای سکونت خانواده در قالب یک شهرک مسکونی نیست.

خانه‌ها به موقع تحویل نشد

شماری از خانه اولی‌های ساکن در این شهرک با بیان اینکه عنوان کردند: پرداخت نکردن تسهیلات از سوی بانک و نبود آب و برق و گاز باعث تأخیر در ساخت و تحویل به موقع شده است.

این عده اعلام کردند که قرار بود نخستین واحدهای این شهرک اردیبهشت، خرداد و تیرماه تحویل شود، اما باگذشت بیش از ۳ تا ۴ ماه هنوز بخش زیادی از کار ساختمان انجام نشده است.

اسکان خانه اولی های آملی در مسکن ملی نیم‌بند بی‌آب و برق

آنان در عین حال با اشاره به اینکه با توجه به افزایش سرسام آور اجاره بها و رهن، تأخیر در ساخت خانه برای آنها طاقت فرسا شده است، از مسئولان ارشد شهرستان و نیز آب و فاضلاب، گاز و برق برای تسریع در ساخت پروژه درخواست همکاری کردند.

زندگی مشترک زوج جوان آملی درخانه نیم بند!

همزمان با حضور میدانی اقطاع نیوز در این شهرک، وانت بار حاوی جهیزیه زوج جوان آملی نیز در حال خالی کردن وسایل زندگی آنها بود. واحدی که در میان دیگر واحدهای در حال ساخت کامل و رنگ و لعاب شده است، اما خبری از گاز و آب نبود، برق مصرفی این واحدها هم به صورت علی الحساب از برق در حال استفاده برای شهرک تأمین شده است.

این زوج با عبور از زیر قرآن، کلید واحد نیمه کاره خود را تحویل گرفتند. زوج آملی دلیل این اقدام خود را ناتوانی در تأمین پیش پرداخت برای رهن خانه بیان و اضافه کردند: با وجود سختی زیاد، منتظر تحویل به موقع خانه خودمان بودیم، اما چاره‌ای نداشتیم و مجبور به سکونت در خانه نیمه ساز شدیم.

این زوج آملی در گفتگو با اقطاع نیوز با بیان اینکه واقعاً مسئولان چنین سکونت و وضعیتی را برای فرزندان و اطرافیان خودشان متصور خواهند بود یا این وضعیت را فقط شایسته مردم می‌دادند؟ افزودند: انتظار است مسئولان پای کار بیایند تا جوان‌ها در شروع زندگی تحت فشار انبوه مشکلات قرار نگیرند.

با پیگیری‌های اقطاع نیوز، کارگروهی با دستور رسیدگی ویژه از سوی شریعت فرماندار ویژه شهرستان آمل تشکیل شد. این اقدام پس از آن صورت گرفت که مالکان طرح مسکن مهر سابق و طرح اقدام ملی مسکن فعلی از تأخیر طولانی مدت در تحویل خانه‌ها گله مند بودند و خواهان پاسخ صریح و اعلام زمان مشخص برای تحویل خانه‌هایشان بودند.

تحویل پروژه مسکن مهر تعاونی ۲۸ پس از چند سال توقف

اسکان خانه اولی های آملی در مسکن ملی نیم‌بند بی‌آب و برق

یکی از انبوه سازان شهرستان آمل در گفتگو با اقطاع نیوز در تشریح فرایند شروع کار پروژه مسکن ۱۲۰ واحدی آم ل گفت: از همان موقع تحویل، این پروژه چندین سال به نوعی در کما و ساخت آن کاملاً متوقف شده بود و پیمانکار عملاً توان پیش بردن کار را نداشت.

وی افزود: پس از آن با نشستی که با مسئولان وقت شهرستان داشتیم، متوجه شدیم علت توقف پروژه، عدم همکاری بانک و مسئولان وقت شهرستان بوده است.

پروژه‌ای که سه دولت به خود دید!

این انبوه ساز آملی با انتقاد از طولانی شدن فرایند ساخت مسکن برای ۱۲۰ خانوار در منطقه شامحله آمل گفت: این پروژه سه دولت به خود دیده و در این مرحله خواستار رسیدگی به مشکل هستیم.

اسکان خانه اولی های آملی در مسکن ملی نیم‌بند بی‌آب و برق

علیرضا شریعت، فرماندار ویژه شهرستان آمل دستور ویژه داد تا هرچه سریع‌تر کارگروه ویژه ای به ریاست معاون عمرانی فرماندار و با حضور رؤسای آب وفاضلاب، گاز، برق و راه و شهرسازی، کاستی‌ها و مشکلات این شهرک را بررسی کنند.

مشکلی برای معرفی بانک نداریم

سیدعباس رهگشای معاون بازآفرینی و مسکن اداره کل راه و شهرسازی مازندران، در خصوص بروز تأخیر و مشکلات برای مالکان مسکن ملی در شهرستان آمل، مشکل را در سامانه اینترنتی این مجموعه در سطح کشوری بیان کرد و گفت: اکنون سامانه جدیدی برای ثبت مشخصات متقاضیان مسکن اقدام ملی و خانه اولی‌ها باز شده است.

وی افزود: پس از ثبت نهایی اسامی در این سامانه که همزمان برای بانک عامل هم قابل رؤیت است، مشکلی برای پرداخت تسهیلات مورد نظر نیست.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزاسکان خانه اولی های آملی در مسکن ملی نیم‌بند بی‌آب و برق – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 4 =

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.