قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
استفاده ۲۰ هزار نفر از سامانه مجازی حوزه علمیه خراسان در دو هفته گذشته

استفاده ۲۰ هزار نفر از سامانه مجازی حوزه علمیه خراسان در دو هفته گذشته – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


استفاده ۲۰ هزار نفر از سامانه مجازی حوزه علمیه خراسان در دو هفته گذشته

اقطاع نیوز- مدیر دفتر فناوری اطلاعات حوزه علمیه خراسان گفت: به طور میانگین در دو هفته گذشته روزانه ۲۰ هزار نفر و در یک ماه گذشته روزانه ۱۵ هزار نفر از سامانه مجازی این حوزه استفاده کرده اند.

به گزارش اقطاع نیوز، رضا ابراهیمی با اشاره به اینکه دفتر فناری اطلاعات حوزه علمیه خراسان از سال ۱۳۹۶، یعنی دو سال قبل از اینکه بحث بیماری کرونا مطرح باشد، در راستای اقدامات تحولی، اقدام به راه اندازی سامانه ی آموزش مجازی کرد، گفت: در ایامی که بیماری تازه شیوع پیدا کرده بود، سامانه آموزش مجازی مرکز مدیریت حوزه علمیه خراسان از روز اول آماده سرویس دهی بود.

او افزود: از اسفند سال ۱۳۹۸ تا مردادماه سال ۱۳۹۹ نزدیک به ۱۲۰۰ آزمون، هزار جلسه ی آنلاین بدون مشکل برگزار و مجموعا حدود ۸۰۰۰ نفر از این سامانه استفاده کردند.

مدیر دفتر فناوری اطلاعات حوزه علمیه خراسان همچنین با بیان اینکه آزمون ورودی سال ۱۳۹۹ حوزه علمیه خراسان با ۲۰۰۰ نفر شرکت کننده بدون هیچ مشکلی برگزار شد، ابراز کرد: با اوج گیری بیماری و استفاده بیش از پیش ازین سامانه و دستور مدیر حوزه علمیه خراسان مبنی بر ارتقاء توان پاسخگویی سامانه در فرصت بسیار کوتاه، سامانه جدیدی برای آموزش مجازی آماده شد و به دلیل اینکه از نظر زیرساختی تجهیزات موجود توان پاسخگویی را نداشت، این سامانه در دیتا سنترهای خارج از مرکز مدیریت این حوزه پیاده سازی و این سیستم ۱۰ روز پس از دستور آیت الله عاملی، برای طلاب و مدارس قابل استفاده شد.

او با اشاره به اینکه به طور میانگین در دو هفته گذشته روزانه ۲۰ هزار نفر و در یک ماه گذشته روزانه ۱۵ هزار نفر از سیستم استفاده کرده اند و این آمار در حال افزایش است، اظهار کرد: علاوه بر تعداد ۱۰۰ هزار کلاس آنلاین با میانگین روزانه ۱۲۰۰ کلاس، تعداد ۹ هزار دوره تعریف شده که مجموعا ۴۶ هزار محتوای آموزشی استفاده شده در آن قرار دارد.

ابراهیمی یادآور شد: در این سامانه تعداد ۱۶۰۰ عنوان آزمون تعریف شده که طلاب در این آزمون ها تاکنون ۱۵ هزار مرتبه شرکت کرده اند و بیش از ۹۷۰۰ آزمون تصحیح شده است. یعنی اگر فضای واقعی را در نظر بگیریم، ۱۵ هزار برگه آزمون را می توان در نظر گرفت که تاکنون ۹۷۰۰ برگه تصحیح شده است.

او با بیان اینکه تعداد شرکت کنندگان در این آزمون ها ۵۵۰۰ نفر بوده، گفت: در مدت حدود سه ماه حدود ۹۸ درصد زمان سیستم ها در ۲۴ ساعت شبانه روز در دسترس بوده است که ۲ درصد باقی مانده با توجه به حجم کلاس های آنلاین منطقی است و در حال ارتقا نیز می باشد.

مدیر دفتر فناوری اطلاعات حوزه علمیه خراسان با اشاره به اینکه استفاده از سامانه ها همچنان افزایشی است، درباره دیگر اقدامات اظهار کرد: با توجه به وضع معیشت طلاب و بودجه، دو فعالیت مهم نیز در این زمان انجام شد که یکی پیگیری اعطای بسته ۱۲۰ گیگ اینترنت به اساتید از طرف وزارت ارتباطات، و دیگری، پیگیری رایگان شدن ترافیک تمامی سایت های مرکز مدیریت حوزه علمیه خراسان بود.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزاستفاده ۲۰ هزار نفر از سامانه مجازی حوزه علمیه خراسان در دو هفته گذشتهنمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.