قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
Facebook logo

استفاده از’ phr160′ اسپری مخصوص ریه برای مقابله با کرونا – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


استفاده از’ phr160′ اسپری مخصوص ریه برای مقابله با کرونا

یکی از شرکت های فعال در زمینه دارویی موفق شده است در زمینه مقابله با کرونا به اسپری مخصوص ریه دست یابد که تاثیرات خوبی در زمینه درمان کووید- ۱۹ داشته است.

 همزمان با شیوع ویروس کرونا (corona) در کشور بسیاری از شرکت های دانش بنیان با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به دنبال راه کاری برای درمان ویروس کووید- ۱۹ بودند و طی چند ماه اخیر محققان ایرانی به موفقیت های زیادی دست یافتند، برخی از این موفقیت ها در زمینه داروهای خوراکی و یا پلاسما درمانی بوده است اما جدیدا یکی از شرکت های فعال در زمینه دارویی موفق شده است در زمینه مقابله با کرونا به اسپری مخصوص ریه دست یابد که تاثیرات خوبی در زمینه مقابله با کرونا داشته است.

درمان کرونا با اسپری

« مجید جزنی»، معاون بازاریابی و فروش شرکت داروسازی جابرابن حیان در گفتگو با آنا، با اشاره به اینکه اسپری PHR۱۶۰ براساس رفتار ویروس کرونا ساخته شده است، اظهار کرد :علت انتخاب شرکت داروسازی جابرابن حیان برای تولید این محصول این بود که این شرکت دارای امکانات سخت افزاری و نیروی انسانی ماهر ر زمینه تولید انواع اسپری های تخصصی بوده است و هدف این بود که محصولی ساخته شود که دارو را مستقیما به ریه که در بیماری کرونا دچار درگیری می شود، ارسال کند. PHR۱۶۰ ترکیبی از چند نوع ماده موثره گیاهی است

وی توضیح داد:کد اخلاق برای انجام مطالعات بالینی این اسپری در ۱۵ اسفند ماه از دانشگاه بقیه الله( عج) دریافت و این اسپری زیر نظر اساتید این دانشگاه روی تعدادی از بیماران تست شد. براساس نتایج بدست آمده در ۷۰ درصد از بیمارانی که این اسپری را مصرف کردند، در ۷۲ ساعت نخست علائم بهبود در آنها دیده شد و فاز یک و ۲ مطالعات بالینی به ترتیب در اول و ۱۳ فروردین ماه به اتمام رسید. سپس نتایج این مطالعات را به وزارت بهداشت ارائه کردیم و در ۱۷ فروردین ماه کد IRC را برای این محصول دریافت کردیم، یعنی برای تولید محدود برای مطالعات بالینی گسترده تر مجوز گرفتیم. در آن زمان تعدادی از این اسپری در قم و مناطقی که دچار پیک کرونا بودند، مصرف شد.

جزنی اضافه کرد:این اسپری در ۲۵ تیر ماه در کمیسیون وزارت بهداشت موفق به دریافت پروانه تولید شد. از ویژگی های مهم این اسپری می توان به ایمنی بالای آن اشاره کرد. درجه سمیت این دارو هزار برابر مواد موثره مصرفی در یک اسپری است و این باعث اطمینان خاطر پزشکان می شود.

عملکردی بهتر از رمیدسیور

این مسئول ادامه داد :در ابتدای تولید این دارو، کار به این شکل بود که در فاز اول ۱۰۰ هزار دوز از این دازو تولید و توسط خیرین خریداری و نذر شد. در فاز ۲ دوباره ۱۰۰ هزار دوز دیگر تولید شد که اکنون قیمتش ۲۲۰ هزار تومان بوده و افرادی که کرونا داشته باشند و البته وضعیت بیماریشان به بستری نکشیده شده باشد اگر این دارو را استفاده کنند ۸۵ درصد امکان بهبودی دارد.

جزنی تصریح کرد :این اسپری نسبت به داروی رمیدسیور که حدود ۶۰ میلیون تومان قیمت دارد عملکرد بهتری دارد زیرا مصرف این اسپری در بیماران مبتلا به COVID- ۱۹ که هنوز بستری نشده اند باعث افزایش فشار اکسیژن می شود. فاز ۱ و ۲ مطالعه بالینی در بیمارستان بقیه الله اجرا شد و فاز ۳ نیز در حال اجرا در استان های تهران، خوزستان و بوشهر است و نتایج فاز ۳ هم احتمالا تا یک ماه دیگر مشخص خواهد شد.

معاون بازاریابی و فروش شرکت داروسازی جابرابن حیان در خصوص قیمت جدید این اسپری هم گفت:قیمت این اسپری نسبت به داروهای مشابه بسیار کمتر خواهد بود و هم اکنون آماده تحویل ۱۰۰ هزار عدد از این اسپری به پخش ها هستیم و در آینده نزدیک تولید آن افزایش خواهد یافت.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزاستفاده از’ phr160′ اسپری مخصوص ریه برای مقابله با کرونانمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.