قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
حیات سینوسی کرونا در اردبیل/ بی‌توجهی‌های مردم عامل تشدید ابتلا - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

استفاده از ماسک در کرمان اجباری می‌شود – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


استفاده از ماسک در کرمان اجباری می‌شود – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

به گزارش اقطاع نیوز، مصطفی آیت اللهی موسوی ظهر یکشنبه در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا بیان داشت: در راستای کاهش ابتلاء به بیماری کرونا و حجم مراجعات مردمی به بیمارستان باید فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنیم و از ماسک در مکان‌های مختلف استفاده شود زیرا با رعایت این دو نکته می‌توان از شیوع بیشتر بیماری جلوگیری کرد اما عده‌ای این نکته را رعایت نمی‌کنند.

وی به استفاده از ماسک در کاهش ابتلاء به کرونا اشاره کرد و افزود: استفاده از ماسک می‌تواند حدود ۹۰ درصد از ابتلاء به کرونا را کاهش دهد و طبق دستور رئیس جمهور استفاده از ماسک از ۱۵ تیرماه به صورت رسمی در فضاهای عمومی اجباری خواهد شد.

معاون امور عمرانی استاندار کرمان گفت: نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی الزامی است و باید آن را مد نظر قرار داد ضمن اینکه دستگاه‌های نظارتی باید گزارش عملکرد خود در این رابطه را ارائه دهند.

موسوی تصریح کرد: استفاده از ماسک از فردا در مجامع عمومی، بانک‌ها، ادارات و برخی اصناف که مراجعات در آنجا زیاد است، اجباری می‌شود و در سطح شهر تبلیغات محیطی در خصوص مبارزه با کرونا آغاز خواهد شد که در این زمینه رسانه‌ها باید بیشتر تبلیغ کنند.

لغو جشنواره پسته ایران

وی یادآور شد: امسال جشنواره پسته ایران برگزار نمی‌شود و با توجه به نزدیکی فصل پسته چینی کارفرمایان موظف خواهند بود بر نحوه اجرای پروتکل‌های بهداشتی کارگران نظارت کافی داشته باشد.

معاون امور عمرانی استاندار کرمان گفت: امسال مسابقات ماشین سواری در استان کرمان بدون حضور تماشاچی و تنها با حضور شرکت کنندگان برگزار می‌شود.

موسوی در جای دیگری از سخنان خود به مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا در خصوص اجاره بهای واحدهای مسکونی و تجاری اشاره کرد و یادآور شد: طبق مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا مقرر شد اجاره‌بهای واحدهای مسکونی از خردادماه برای تهران حداکثر ۲۵ درصد و در کلانشهرها و باقی نقاط ۱۵ درصد افزایش پیدا کند.استفاده از ماسک در کرمان اجباری می‌شود – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.