قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
استعفای مدیرارشد وزارت دارایی اسراییل به دلیل ناکارآمدی سیستماتیک رژیم

استعفای مدیرارشد وزارت دارایی اسراییل به دلیل ناکارآمدی سیستماتیک رژیم – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


استعفای مدیرارشد وزارت دارایی اسراییل به دلیل ناکارآمدی سیستماتیک رژیم

به گزارش روزنامه صهیونیستی جروزالم پست، شائول مریدور مدیر بخش بودجه وزارت دارایی روز یکشنبه عصر گفت که به علت عدم وجود شرایط لازم در انجام وظایف خود تحت نظر کاتس وزیر دارایی استعفا کرده است.

وی با عصبانیت خطاب به کاتس متحد نتانیاهو در حزب لیکود نوشت که وزیر دارایی به او و دیگر کارمندان دولت در بخش‌های دیگر وزارتخانه متبوع اجازه نداده تا آنچه آنها صلاح می‌دانند انجام دهند.

به گفته مریدور، در زمان کار برای وزارت دارایی تصمیم‌ها بدون هیچ دلیلی تحت تاثیر منافع گروه‌ها گرفته می‌شد. این روند پیامی به بخش تجاری، شهروندان و دنیا است که تمام اصول از بین رفته است. تمام محدودیت‌ها و مرزها و همچنین ارزش‌های اخلاقی زیر پا له شده است.

وی در پیام استعفای خود ادامه داد: دیگر نمی‌توانم بخشی از سیستمی باشم و پیشنهاد درست به یک سری تصمیمات اشتباه بدهم.

به اعتقاد وی ساکنین فلسطین اشغالی به شدت تاوان این تصمیمات اشتباه را در سال‌های آینده خواهند داد.   

استعفای مریدور واکنش‌های بسیاری را در سرزمین‌های اشغالی به همراه داشت. روون ریولین رئیس و بنی گانتس وزیر جنگ رژیم صهیونیستی از استعفای وی ابراز ناراحتی کردند. یائیر لاپید رهبر حزب یش عتید و رهبر مخالفان حزب حاکم اعلام کرد که استعفا تابلوی هشدار نیست بلکه زنگ خطری در لحظه است. وی اقتصاد رژیم صهیونیستی را در فاجعه خواند و شیوه اداره امور را با زمان جنگ یوم کیپور مقایسه کرد.

اما در طرف مقابل به نظر کاتس وزیر دارایی رژیم صهیونیستی اصلا از استعفای مریدور ناراضی نیست و آن را یک گام درست و صریح خوانده است. وی گفت که مریدور بخاطر ملاحظات سیاسی شروع به بروز رفتار بی پرده علیه سیاست کابینه کرده است.

کاتس همچنین اشاره کرد که حمایت زیادی را از مقامات ارشد در وزارت دارایی از جمله مریدور انجام داده است.    

به گزارش روزنامه جروزالم پست، کاتس و مریدور مدت‌های طولانی رابطه تیره و تاری با یکدیگر داشتند و در جریان یک نشست کاری در اوایل ماه اوت کاتس با فریاد کشیدن بر سر مریدور گفته که “ساکت باش وگرنه اخراجت می‌کنم.”

استعفای مدیر بخش بودجه رژیم صهیونیستی در حالی است که نتانیاهو و گانتس درباره طرح تصویب بودجه که تهدیدی برای برگزاری انتخابات مجدد شده بود، به توافق رسیدند.

ریدور که بر بخش بودجه دولت رژیم صهیونیستی نظارت داشت، سومین مسئول ارشد وزارت دارایی این رژیم است که از زمان شیوع کرونا از سمت خود استعفا می‌دهد.

او تاکید کرد که به زودی مدیرکل وزارت دارایی و بازرس کل این وزارتخانه نیز به زودی استعفا خواهند داد.
رژیم صهیونیستی پس از گسترش موج دوم کرونا در فلسطین اشغالی با بحران‌های اقتصادی بزرگی روبرو شده که همین مساله منجر به ناآرامی‌های اجتماعی و بروز اعتراضات گسترده به وضعیت معیشتی و فساد دولتی نتانیاهو شده است.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزاستعفای مدیرارشد وزارت دارایی اسراییل به دلیل ناکارآمدی سیستماتیک رژیمنمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.