قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
استان سمنان ۱۱۰۰ تعاونی دارد/ سهم ۱۲ درصدی تعاونی‌ها از اشتغال - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

استان سمنان ۱۱۰۰ تعاونی دارد/ سهم ۱۲ درصدی تعاونی‌ها از اشتغال – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


استان سمنان ۱۱۰۰ تعاونی دارد/ سهم ۱۲ درصدی تعاونی‌ها از اشتغال – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

اسماعیل غنیان در گفت‌وگو با اقطاع نیوز، با بیان اینکه یک هزار و ۱۰۰ تعاونی در سطح استان سمنان وجود دارد، بیان کرد: تعاونی‌ها یکی از بهترین راه‌های مشارکت‌های مردمی در اقتصاد، تولید و به خصوص اشتغال است که در این استان ظرفیت‌های خوبی در زمینه تعاونی وجود دارد.

وی با بیان اینکه ۱۴ گرایش برای تعاونی‌ها در سطح استان سمنان وجود دارد، بیان کرد: دامداری، قالیبافی، حمل و نقل و مصرف، خدمات و… در زمره بخش‌های فعالیت تعاونی‌ها در سطح استان سمنان محسوب می‌شوند.

سهم ۱۲ درصدی از اشتغال

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان سمنان همچنین با بیان اینکه نزدیک به ۱۲ درصد اشتغال کل استان به بخش تعاون اختصاص دارد، بیان کرد: تعاونی‌ها به دلیل ساختار مردمی که دارند می‌توانند در رشد اشتغال‌زایی و تولید بسیار مؤثر باشند هم چنین تعاونی‌ها راهی برای توسعه مناطق بومی و به خصوص روستایی محسوب می‌شود.

غنیان کمبود نقدینگی و سرمایه در گردش را مهمترین مشکلات تعاونی‌ها دانست و ابراز کرد: شرایط اقتصادی کنونی و به خصوص کرونا متأسفانه بر روی مقوله تعاونی‌ها و بخش تولید نیز اثرگذار بوده است.

وی با بیان اینکه حمایت تعاونی‌ها از سوی دولت و ارائه تسهیلات به آن‌ها راهکاری بوده که برای تقویت این مراکز اقتصادی به‌کارگیری شده است، بیان کرد: باید تعاونی‌ها به سمت کاربردی شدن و نیاز امروز جامعه پیش روند که در این راستا نیز اقدامات خوبی در سطح استان سمنان رخ داده است.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزاستان سمنان ۱۱۰۰ تعاونی دارد/ سهم ۱۲ درصدی تعاونی‌ها از اشتغال – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.