قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
استاندار: ۱.۸ میلیارد مترمکعب اضافه برداشت غیرمجاز آب در کرمان داریم

استاندار: ۱.۸ میلیارد مترمکعب اضافه برداشت غیرمجاز آب در کرمان داریم – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


استاندار: ۱.۸ میلیارد مترمکعب اضافه برداشت غیرمجاز آب در کرمان داریم

محمدجواد فدائی روز پنجشنبه در نشست شورای اداری استان کرمان افزود: در ۱۵ سال گذشته ۲ میلیارد مترمکعب ظرفیت آب دشت رفسنجان کاهش یافته و در صورتی که بخواهیم نشست زمین و سطح آب زیرزمینی را کنترل کنیم باید برداشت های غیرمجاز را کاهش دهیم و پایین آمدن ۲ متری سطح خاک در برخی مناطق به علت برداشت آب و فشرده شدن خاک بوده است.

وی اظهار داشت: تمامی دستگاه ها باید برای اضافه برداشت آب کمک کنند، برخی چاه ها را افراد برای زیاده خواهی و برای استفاده بیش از حق از منابع عمومی نصب کردند که کنترل آن دشوار است.

استاندار کرمان ضمن تبریک روز عید سعید قربان و گرامیداشت روز عرفه گفت: همه از بوروکراسی اداری گله و شکایت می کنند و بوروکراسی حکومت به وسیله افراد اداری است و اداره نمودن از طریق قوانین و مقررات و سازمانی است که لغتی معقول محسوب می شود اما از کلمه بوروکراسی به عنوان ناکارآمدی سیستم و سازمان و استنباط های دیگر از آن می شود لذا ابتدا باید معنای آن را مشخص کنیم.

وی افزود: سیستم اداری ۲ بعد دارد که یک بعد قوانین و مقررات و یک بعد اجرای این قوانین است و در ناکارآمدی سیستم و سازمان باید توجه داشته باشیم که به کدام بعد اشاره داریم.

استاندار کرمان عنوان کرد: ممکن است قوانین جامعیت لازم نداشته و یا تعداد آن زیاد باشد و مشکل ناکارآمدی سازمان و سیستم اداری به قوانین و مقررات برگردد و بخشی از آن به اجرا برمی‌گردد و باید به تمامی ابعاد توجه شود.

وی گفت: شاخص و معیار ناکارآمدی چیست؟ و با چه معیاری کارآمدی سازمان ها سنجیده می شود؟ و پس از آن با چه ابزار و روشی می خواهیم به این شاخص و معیار برسیم؟ که به این سوالات اگر به درستی پاسخ دهیم به سیستم اداری کارآمد کمک می کند.

فدائی با طرح این سوال که در فرهنگ مدیریت اسلامی از نظر ائمه اطهار و روایات و فرهنگ مذهبی ما سیستم اداری کارآمد چگونه سیستمی است؟ بیان داشت: در تاریخ آمده است که امام صادق(ع) به حاکم اهواز و فارس توصیه کردند که معیار و روش مدیریت اسلامی را در چهار کلمه (آن را راضی و شاد کن) بیان کردند لذا بر این اساس رضایت‌مندی ارباب رجوع باید مورد توجه دستگاه های اجرایی قرار گیرد.

وی افزود: در فرهنگ اسلامی روش رسیدن به معیار ۲ نکته آمده از جمله دیدگاه انسانی و عاطفی و رضایت خداوند و تکیه بر عمل و عکس العمل و مکافات و مجازات اشاره کردند.

استاندار کرمان تصریح کرد: در روش فرهنگ اسلامی مسئولان باید افراد مراجعه کننده را برادر خود تلقی کنند و درصورت اجرای این امر افراد راضی و خوشحال از سیستم اداری خارج می شوند و در مدیریت اسلامی مدیران کار مراجعه کننده را برای رضای خداوند و دریافت پاداش انجام می‌دهند.

وی عنوان کرد: در مدیریت مدرن صحت کار، برخورد یکسان ، صحت عملکرد مورد نظر است که انتهای آن به رضایتمندی مراجعه کننده می‌انجامد.

دستگاههای اجرایی فرایند خود ارزیابی از ارباب رجوع را آغاز کنند

فدائی افزود: باید به گونه ای با مراجعه کننده برخورد شود که آن فرد رضایت داشته باشد و مدیریت مدرن سیستمی را طراحی کرده که به طور خودکار استفاده از این سیستم ها ما را به رضایتمندی ارباب رجوع می رساند.

وی بیان داشت: دستگاه های اداری رضایتمندی مراجعه کنندگان را بسنجند و هر اداره ای یک نفر را مامور پرسیدن سوال راضی و خوشحال بودن و یا ناراضی بودن اراب رجوع کنند و علت آن را بپرسند و نتیجه آن در نشست شورای اداری مطرح شود.

استاندار کرمان با بیان اینکه دستگاه ها میزان رضایتمندی مراجعه کنندگان را ارائه کنند گفت: اقدامات برای افزایش این شادی بین مراجعه کنندگان، ارزیابی و رصد شود.

وی ادامه داد: ارادت به ائمه اطهار در مرحله علم تدبیر و درایت و بیان فسیح و بلیغ قرار دارد و ائمه اطهار جامعه را با عباراتی رسا و کوتاه اداره می کردند.

امام جمعه کرمان : تکبر مانع بزرگی افراد می شود

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان هم در این نشست ضمن تبریک و تهنیت به مناسبت عید قربان و غدیر و روز نیایش و استغفار گفت: هرچه تکبر و خودخواهی در زندگی خود را از بین ببریم در چشم مردم بزرگ و عزیز می شویم و کوچک شمردن در درون خود تنها راه حکومت بر دلهای مردم و کسب احترام در جامعه است و علمای بسیاری در این زمینه وجود داشتند که یکی از این شخصیت ها سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی بوده است.

حجت الاسلام حسن علیدادی سلیمانی نیز افزود: عزت و افتخار شهید سلیمانی و حضور بی نظیر مردم در مراسم پس از شهادت ایشان به علت عمل به فرموده های امام حسین(ع) بود.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزاستاندار: ۱.۸ میلیارد مترمکعب اضافه برداشت غیرمجاز آب در کرمان داریمنمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.