قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
استاندار قم: سخن از بازگشایی کامل حرم مطهر زودهنگام است

استاندار قم: سخن از بازگشایی کامل حرم مطهر زودهنگام است – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

اقطاع نیوز- استاندار قم با بیان اینکه در وضعیت کنونی باید شیب پلکانی را در پیش بگیریم تا به وضعیت سفید و سبز برسیم گفت: اگر از حالا این قول را بدهیم که حرم بازگشایی می شود، زودهنگام است.

به گزارش خبرنگار اقطاع نیوز در قم، بهرام سرمست عصر امروز در چهلمین جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان قم با بیان اینکه مردم در لیالی قدر و عید فطر نشان دادند که پایبند به پروتکل های بهداشتی هستند، گفت: قدر مسلم موضوع در تمام بازگشایی های اماکن رعایت پروتکل های بهداشتی بوده و بحث آموزش حتما لازم است، اما در کنار آن نظارت نیز باید صورت گیرد.

او ادامه داد: فعلا تصمیم درباره بازگشایی حرم حضرت معصومه(س) مخصوص صحن ها است و شکی نیست که بازگشایی حرم آرزوی همه ما است، اما نباید روزهای نخست فراگیری کرونا را فراموش کرد، ما علاوه بر بیمارستان ها، تقاضای دو هزار تخت بیمارستانی سیار را داشتیم، اگر رعایت مردم و مسئولان نبود ما امروز به این وضعیت مطلوب نمی رسیدیم.

استاندار قم با بیان اینکه امروز قم در زمینه مهار کرونا در کشور وضعیت ممتازی دارد، بیان کرد: نباید زمینه تبلیغات دشمنان علیه دین را فراهم کرد، خوشبختانه با نگاه حاکمیتی و استانی به قم و نگاه روشن بینانه رهبر انقلاب موجب شد که ما امروز وضع مطلوبی را داشته باشیم.

او تصریح کرد: طرح های ستاد ملی مبارزه با کرونا و بسیج مردمی در این ایام موجب شد که تبلیغات مسموم علیه کشور و قم کاهش یابد و جمهوری اسلامی در سطح جهانی نیز به کشوری موفق تبدیل شده است.

سرمست ادامه داد: نگرانی ما این است که اگر ما بازگشایی اماکن مقدسه را در سطح وسیع انجام دهیم و شیوع به شکل گسترده صورت گیرد، همه این زحمات از بین خواهد رفت، در وضعیت کنونی باید شیب پلکانی را در پیش بگیریم تا به وضعیت سفید و سبز برسیم تا بازگشایی کامل اماکن متبرکه انجام شود؛ اگر از حالا این قول را بدهیم که حرم بازگشایی می شود، زودهنگام است.

او با تاکید بر اینکه ما در استان قم در زمینه های مختلف همدلانه تر از استان خراسان رضوی عمل کردیم، یادآور شد: امروز نیز ما به دنبال این هستیم که مسائل استان را به خوبی به ستاد ملی ارائه دهیم تا تصمیم عاقلانه گرفته شود، تولیت حرم مطهر و مسجد جمکران همراهی خوبی با ما داشتند.

استاندار قم خاطرنشان کرد: ما به این سمت حرکت می کنیم که هم ملاحظات بهداشتی را رعایت کنیم و هم به امورات معنوی مردم رسیدگی کنیم، همچنین در تصمیمات به وضع معیشتی مردم رسیدگی می کنیم.

او بیان کرد: طرح شهرداری مبنی بر راه اندازی روزبازارها در چهار نقطه شهر اجرا خواهد شد، اما این مشروط به توجه به سلامت مردم است.

سرمست ابراز کرد: لازم است درباره رعایت موارد بهداشتی گزارشی درباره آخرین وضعیت مدارس و از هفته آینده درباره دانشگاه ها ارائه شود.

او بیان کرد: اینکه صنفی متوجه شود که فعالیت مثبت آن ها دیده می شود بسیار خوب است، لذا لازم است کسبه ای که به روند مدیریت کار در کرونا کمک کرده اند، تقدیر شوند.

استاندار قم عنوان کرد: تقدیر از اقشار ضعیف جامعه که در دوران کرونا با مدیریت استان همراهی کرده اند کاری پسندیده است، مثلا اگر شهرداری از رفتگران و بهداشت و درمان از پرستاران و بهورزان تقدیر کنند، بسیار زیبا است، چرا که این نیروها به صورت گمنام فعالیت کرده اند.

او ادامه داد: در خصوص بازگشایی کامل مساجد نیز در ستاد ملی مبارزه با کرونا تصمیم گیری شد و نظارت ها به رعایت پروتکل های بهداشتی انجام خواهد شد؛ همچنین در ستاد ملی تصویب شد که ساعات کاری پاساژها به حالت قبل از کرونا بازگردد.

سرمست یادآور شد: آتش سوزی ها به نسبت سال گذشته در قم کمتر بوده است و این درباره هجوم ملخ ها نیز صادق است، اما همین تعداد محدود نیز برای کشاورزان محدودیت ایجاد می کند.

استاندار قم: سخن از بازگشایی کامل حرم مطهر زودهنگام است:۲۰۲۰-۰۵-۳۱ ۲۰:۳۱:۰۸

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.