قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
بیانیه نمایندگان مجلس

ارتقای شاخص‌های عدالت و رسیدگی به معیشت طبقات ضعیف؛ اولویت‌های فوری مجلس – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

به گزارش اقطاع نیوز، ۲۴۵ نماینده در جلسه علنی امروز، یکشنبه ۱۱ خرداد، مجلس شورای اسلامی در اولین بیانیه‌ خود به بیان نکاتی پیرامون اولویت های اصلی مجلس پرداختند که متن آن به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

ما نمایندگان ملت ایران با تقدیر فراوان از پیام حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی به مناسبت آغاز به کار مجلس یازدهم و با گرامیداشت ایام ارتحال حضرت امام (ره) و قیام ۱۵ خرداد ضمن تبریک به آقای دکترقالیباف و هیات رئیسه محترم نکات مهمی را به استحضار ملت شریف جمهوری اسلامی می رسانیم.

۱- خدای متعال را بابت این توفیق شاکریم و از مردم شریف و انقلابی ایران اسلامی به واسطه امیدواری و اعتماد به منتخبان خود سپاسگزاریم و با خدای خود عهد می بندیم که تمام همت خود را صرف خدمت به مردم و اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نماییم.

۲- بیان دقیق رهبر معظم انقلاب که همه دستگاه های حکومتی و مردم و همه آحاد وظیفه دارند از مسیر ترسیمی مجلس حرکت کنند نشانه قوی اعتماد ایشان به نمایندگان مجلس یازدهم است که ان شاءالله از سوی همه ما نمایندگان جدی گرفته خواهد شد.

ما رابطه مجلس با قوای دیگر و دستگاه‌های فعال کشور را از نوع تعامل و برابری می‌دانیم و در عین حال معتقدیم با توجه به اختیارات و وظایف مصرح در قانون اساسی مجلس برادر بزرگ‌تر قوای دیگر است و به رأس امور بودن آن اعتقاد داریم و به مصداق آیه شریفه لایکلف الله نفسا الا وسعها، توان خود را برای به عهده گرفتن تکالیف بالاتر مدنظر نظام در مجلس افزایش خواهیم داد.

۳- شرط تحقق در رأس امور بودن نظم در انجام وظیفه، طهارت اقتصادی و اولویت شناسی است، امروز اقتصاد و فرهنگ در صدر اولویت‌های کشور است که در این میان رسیدگی به اقتصاد و معیشت طبقات ضعیف و ارتقای شاخص‌های عدالت، فوری‌ترین مسئله ما است اما جبران عقب‌ماندگی در مقوله عدالت با کار عادی میسر نمی‌شود و نیازمند جهاد شبانه‌روزی است. باور داریم در شرایط ناگوار اقتصادی مردم که ناشی از به هم پیوستگی ناکارآمدی‌های اجرایی و فشارهای زورگویان عالم است علاوه بر فعالیت جدی در حوزه تقنین و نظارت در چارچوب اقتصاد مقاومتی باید به معنای واقعی کلمه مردمی شویم.

مردمی شدن با حضور در میان مردم و شنیدن دغدغه‌ها و گلایه‌های آنها محقق می‌شود و هم با نزدیک کردن زندگی نمایندگان به طبقات ضعیف‌تر مردم.

۴- معتقدیم ۵ خصوصیت مهم ضامن موفقیت مجلس یازدهم در ۴ سال پیش رو خواهد بود. اول انقلابی بودن، دوم انسجام داشتن، سوم حفظ استقلال، چهارم حرکت با برنامه تحولی و پنجم استفاده از ظرفیت تمام نمایندگان که فقدان هر یک از ویژگی‌های فوق به تنهایی می‌تواند مجلس یازدهم را از طی مسیر درست منحرف سازد و عامل ناکامی شود.

۵- مجلس یازدهم نخستین مجلس در گام دوم انقلاب اسلامی است لذا خود را نسبت به تحقق بیانیه گام دوم انقلاب رهبر معظم انقلاب متعهد دانسته و در این میان از بخش ویژه جوانان غافل نخواهیم شد. بحمدلله تعداد قابل توجهی از نمایندگان مجلس یازدهم را جوانان زیر ۴۵ سال تشکیل می‌دهند که بعضا دارای سابقه نمایندگی مجلس نیز هستند.

تلاش خواهیم کرد در هم‌تنیدگی تجربه مجربان مجلس با شور و حرارت جوانی نمایندگان جوان را در عمل پیاده کنیم. همچنان که در انتخابات هیئت رئیسه رقم خورد و معتقدیم خط‌کشی‌های قومیتی، جناحی، جغرافیایی در مجلس باعث آفت خواهد شد.

مجلس یازدهم ید واحده‌ای برای استعانت از خداوند متعال، برای بیعت با رهبری معظم، برای گرفتن حق مردم و نوازش محرومان و برای دست رد زدن بر سینه دشمنان ملت ایران اسلامی خواهد بود.

والسلام علیکم و علی عباد الله الصالحین

انتهای پیام

ارتقای شاخص‌های عدالت و رسیدگی به معیشت طبقات ضعیف؛ اولویت‌های فوری مجلس:۲۰۲۰-۰۵-۳۱ ۱۳:۱۷:۲۲

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.