قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
ارتقاء کیفیت علمی و فنی داوران مسابقات قرآنی با اجرای طرح ساماندهی

ارتقاء کیفیت علمی و فنی داوران مسابقات قرآنی با اجرای طرح ساماندهی – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


ارتقاء کیفیت علمی و فنی داوران مسابقات قرآنی با اجرای طرح ساماندهی

حجت‌الاسلام پرویز بخشی‌پور، مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی، در گفت‌وگو با اقطاع نیوز از خراسان‌جنوبی اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین مؤلفه‌های ایجاد فضای قرآنی در کشور، برگزاری مسابقات قرآنی مختلف در رشته‌های عمومی و تخصصی است.

وی افزود: بدیهی است رکن اصلی هر مسابقه، رعایت عدالت، از طریق داوری علمی و قضاوت منصفانه است که براساس آیه 58 سوره نساء که خداوند می‌فرماید: «همانا خدا به شما امر می‌کند که امانتها را به صاحبانش باز دهید و چون حاکم بین مردم شوید به عدالت داوری کنید. همانا خدا شما را پند نیکو می‌دهد، که خدا شنوا و بیناست»، باید در این خصوص برنامه‌ریزی جامعی انجام داد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی ادامه داد: در این راستا مجمع مشورتی شورای توسعه فرهنگ قرآنی و ستاد عالی هماهنگی مسابقات قرآنی، اجرای طرح ساماندهی داوران مسابقات قرآن با هدف ارتقاء سطح کیفی مسابقات را تصویب کردند.

بخشی‌پور بیان کرد: دبیرخانه و ستاد عالی هماهنگی مسابقات قرآنی مستقر در مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه به عنوان متولی اصلی ساماندهی مسابقات قرآن، اجری این طرح را به منظور سنجش، ارزیابی و شناسایی داوران در سطح شهرستانی، استانی و ملی در دستور کار قرار دارد.

وی افزود: ایجاد شرایط یکسان برای بهره‌مندی تمامی علاقمندان به داوری مسابقات قرآن، شناسایی و هدایت استعدادهای جدید به سمت داوری قرآن و افزایش اعتماد بین شرکت‌کنندگان و دستگاه‌های برگزارکننده مسابقات از طریق شناسایی داوران واجد صلاحیت‌های لازم در دو حوزه دانشی و مهارتی، از اهداف اجرای این طرح است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی با اشاره به انتشار فراخوان ثبت‌نام مرحله اول طرح ملی ساماندهی و ارتقاء داوران مسابقات قرآن کریم(سنجش و ارزیابی) ویژه برادران و خواهران، تصریح کرد: ارتقاء کیفیت علمی و فنی داوران فعلی کشور از دیگر اهدافی است که در این طرح به دنبال آن هستیم.

بخشی‌پور بیان کرد: این آزمون در هفت بخش صحت حفظ، تجوید، وقف و ابتداء، صوت، لحن ویژه قرائت تحقیق و ترتیل و حفظ، هماهنگی و حسن اجراء ویژه همخوانی و همسرایی، لحن ویژه همخوانی و همسرایی برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه این طرح شامل؛ چهار سطح شهرستانی، استانی، سراسری دستگاه‌ها و نهادها و سطح ملی خواهد بود، اظهار کرد: شرایط عمومی و تخصصی و منابع آزمون در دستورالعمل اجرایی قید شده که در پایگاه اطلاع رسانی به نشانی https:my.oghaf.ir موجود است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی بیان کرد: بر همین اساس از تمامی داوطلبان واجدالشرایط داوری دعوت بعمل می‌آید تا ۲۴ بهمن‌ماه جاری با مراجعه به این پایگاه اینترنتی نسبت به کسب اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام در آزمون اقدام کنند.

انتهای پیامآرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزارتقاء کیفیت علمی و فنی داوران مسابقات قرآنی با اجرای طرح ساماندهینمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.