قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
احیای کوهستان‌پارک شادی در انتظار تعیین تکلیف مالکیت آن - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

احیای کوهستان‌پارک شادی در انتظار تعیین تکلیف مالکیت آن – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


احیای کوهستان‌پارک شادی در انتظار تعیین تکلیف مالکیت آن – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

به گزارش اقطاع نیوز، محمدرضا کلائی شب گذشته در گفت‌وگوی زنده اینستاگرامی با شهروندان گفت: مشهد به‌عنوان کلان شهر مشکلات زیادی دارد. در داستان کرونا هم در ابتدا وظایفی برعهده ما بر اساس پروتکل‌ها و دانش آن زمان گذاشته شد از جمله، ضدعفونی کردن معابر، کمک به قرنطینه و در اختیار گذاشتن فضاهایی برای نقاهت‌گاه‌ها.

شهردار مشهد با بیان اینکه در موضوع کرونا باید خود را ملزم به هماهنگی با ستاد کرونا بدانیم و اعتقاد دارم که بدون هماهنگی با ستاد کرونا اقدامی را انجام ندهیم، اظهار کرد: دوستان در دانشگاه علوم پزشکی معتقد هستند که به صورت گسترده ضدعفونی کردن اثری ندارد و تعدادی از طرفداران محیط زیست هم معتقدند که این امر اثرات مخربی دارد، اما زمانی هم معتقدند که باید به یک کلونی رسیدگی کرد به طور مثال ما چند روز پیش دو منطقه سیدی و رضاشهر را به صورت گسترده ضدعفونی کردیم، و یا مکان‌هایی مانند مترو و اتوبوس که تردد زیاد است را به شدت در ضدعفونی کردن زمان می‌گذاریم.

وی اظهار با اشاره به اینکه مترو گلبهار در حوزه وظایف شهرداری مشهد نیست؛ مساله حاکمیتی است و سال‌ها کار دارد، اظهار کرد: ما درگیر خط ۲ و ۳ مترو هستیم، هزینه اجرای یک کیلومتر خط مترو در پایان سال ۹۶ حدود ۲۵۰ میلیارد تومان بود و حالا هزار میلیارد تومان است.

کلائی گفت: کوهستان پارک به یکی از بانک‌های خصوصی واگذار شده و ما تا مرحله معامله پارک رفتیم اما بخشی از این پارک در موقوفه وکیل آباد است، لذا باید مالکیت آن روشن شود و اگر مشخص شود که مالک ما نیستیم، می‌خریم و اگر مالک باشیم مشکل حل می‌شود اما مساله پیچیده شده است.، از همین رو منتظر نظر قطعی و دقیق هستیم.

شهردار مشهد در مورد کارآمدی سازمان ترافیک، گفت: برخی گفته بودند که پروژه‌هایی که در حوزه ترافیک اجرا می‌شود مؤثر نیست، اما در سازمان ترافیک افراد متخصصی در این حوزه وجود دارند که گره مشکلات ترافیکی زیادی از جمله تقاطع فرامرز عباسی با بلوار جانباز را حل کرده‌اند، از همین‌رو من به عنوان مدیر ارشد خود را موظف می‌دانم تا به حرف آن‌ها که موضوع‌ها را علمی و دقیق بررسی می‌کنند گوش کنم.

وی در مورد کم بودن فضای سبز در شهرک شهید رجایی، افزود: در همین رابطه یک زمین ۵ هکتاری که بسیار گران است، وجود دارد که با آستان قدس مشغول توافقاتی هستیم؛ اگر آن را پارک کنیم سرانه فضای سبز را در آنجا افزایش خواهیم داد.

کلائی درخصوص تعیین تکلیف اراضی و سنددار کردن اراضی حاشیه شهر در توافق با آستان قدس، بیان کرد: امیدواریم شروع این کار با شهرک رجایی و باهنر باشد.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزاحیای کوهستان‌پارک شادی در انتظار تعیین تکلیف مالکیت آن – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.