قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
حرکت سازمان تبلیغات اسلامی رو به رشد است/لزوم شناخت هجمه‌های دشمن - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

احیای شعر آئینی بعد از پیروزی انقلاب – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


احیای شعر آئینی بعد از پیروزی انقلاب – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

به گزارش اقطاع نیوز، سید احمدرضا شاهرخی شامگاه جمعه در شب شعر «ذکر نبی» که به مناسبت سالروز رحلت پیامبر اکرم (ص) برگزار شد، گفت: شعر پرچم هویت یک ملت است که وحدت و همدلی ملی را زنده نگه می‌دارد.

وی با تاکید بر اینکه شعر اثرگذارترین رسانه و هنر است، گفت: طبیعتاً شعر برای شاعر مسئولیت آفرین است و این مسئولیت باید در قالب کلماتی که موجب هدایت و ارشاد مخاطب شده و همدلی و وحدت را در جامعه افزایش می‌دهد، ظهور پیدا کند.

نماینده ولی فقیه در لرستان، افزود: شعر شاعران بزرگی همچون سعدی، حافظ و مولانا همواره در خدمت اخلاق بوده و مملو از ارادت به اهل بیت عصمت و طهارت (ع) است و باید توسط شاعران معاصر نیز به خوبی دنبال شود.

حجت الاسلام شاهرخی، به احیای شعر آئینی با وقوع انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: شعر پرچم هویت یک ملت است و وحدت و همدلی ملی را زنده نگه می‌دارد و اگر ملتی هویت خویش را گم کرده و دچار تفرقه شود، دشمنان به راحتی خواهند توانست نقشه‌های خود را پیاده کرده و سرنوشت مردم آن کشور را به گونه‌ای دیگر رقم بزنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، بیان داشت: پیامبر اسلام در عصری ظهور کرد که اعراب جاهلی، پرستش طاغوت را پذیرفته و حاضر نبودند باورهای غلط و اشتباه خویش را کنار بگذارند، در این شرایط، رسول اکرم (ص) با این پیام که «قرآن کریم پندآموز و هوشیار کننده است و عمل به آموزه‌های آن سعادت ابدی را به دنبال خواهد داشت» به مقابله با جهالت آنها برخواست و ائمه معصومین (ع) نیز در عصر خود با همین پیام به ارشاد مردم خویش پرداختند.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزاحیای شعر آئینی بعد از پیروزی انقلاب – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.