قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
اجرای ۱۸۶ پروژه آب‌رسانی برکت در مناطق محروم - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

اجرای ۱۸۶ پروژه آب‌رسانی برکت در مناطق محروم – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

به گزارش اقطاع نیوز، معاونت عمرانی و طرح‌های زیربنایی بنیاد برکت با اعلام این خبر افزود: با آغاز به‌کار ۱۱۱ پروژه آب‌رسانی جدید برکت در مناطق محروم کشور با اعتباری معادل ۲۲۰ میلیارد ریال، تعداد پروژه‌های آب‌رسانی بنیاد در سراسر کشور به ۱۸۶ طرح رسید.

 محمد مهجوری تصریح کرد: این پروژه‌ها شامل احداث مخزن و شبکه‌های آب‌رسانی، عملیات اصلاح و تعویض خط لوله، خرید تانکر آب‌رسانی، مرمت قنوات، خرید و نصب دستگاه آب‌شیرین کن، به‌سازی چشمه و غیره می‌شود.

به گفته معاونت عمرانی و طرح‌های زیربنایی بنیاد برکت، این بنیاد ۲۱۸ پروژه آب‌رسانی را با بودجه‌ای معادل ۱۱۶۷ میلیارد ریال در بیش از ۷۱۱ روستای محروم کشور در دست احداث دارد که از این تعداد، ۱۸۶ پروژه به بهره‌برداری رسیده است.

مهجوری خاطرنشان کرد: خراسان جنوبی و رضوی، خوزستان، زنجان، فارس، مازندران، کهگیلویه و بویراحمد، کرمان، کرمانشاه، لرستان، قم، مرکزی، هرمزگان، کردستان، ایلام، چهارمحال و بختیاری و تهران، ۱۷ استان تحت پوشش خدمات آب‌رسانی بنیاد برکت هستند.

وی اظهار داشت: بنیاد برکت سال گذشته نیز بر اساس سیاست‌های ابلاغی از سوی ستاد اجرایی فرمان امام در خصوص خدمت‌رسانی هر چه بیشتر به روستاهای محروم و جلوگیری از مهاجرت روستاییان، ۷۵ پروژه‌ آب‌رسانی را در ۴۷۷ روستا به بهره‌برداری رسانده است.

معاونت عمرانی و طرح‌های زیربنایی بنیاد برکت با تاکید بر این‌که بسیاری از ساکنان مناطق روستایی از بابت کمبود آب در مضیقه هستند، گفت: تامین آب شرب روستاهای کشور به‌ویژه در مناطقی که از خشک‌سالی رنج می‌برند، علاوه بر جلوگیری از مهاجرت بی‌رویه‌ روستاییان و بروز مشکلات مختلف اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و معیشتی ناشی از حاشیه‌نشینی در شهرها، باعث حفظ و بقای جمعیت در مناطق مرزی کشور، ارتقای سطح سلامت و بهداشت روستاییان و گسترش عدالت اجتماعی، افزایش درآمد و کمک به معیشت روستاییان از طریق تامین آب مورد نیاز دام و طیور خانگی روستاییان می‌شود.

مهجوری افزود: ایجاد اشتغال پایدار برای روستاییان و ارایه‌ خدمات زیربنایی مانند آب‌رسانی به آن‌ها، در همین راستا انجام می‌پذیرد. این فعالیت‌ها از جمله برنامه‌های اصلی ستاد اجرایی فرمان امام در روستاها به شمار می‌رود که از طریق بنیاد برکت دنبال می‌شود و باعث حفظ و بقای جمعیت روستایی در روستاها خواهد شد.

به گفته وی، بنیاد برکت نزدیک به ۳۵ هزار پروژه عمرانی و زیربنایی را در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته کشور به بهره‌برداری رسانده یا در دست احداث دارد.

مهجوری ادامه داد: بنیاد برکت برای اجرای این پروژه‌ها بیش از ۲۳ هزار میلیارد ریال اعتبار پیش بینی نموده و تخصیص داده است.

معاونت عمرانی و طرح‌های زیربنایی بنیاد برکت با تاکید بر این‌که تمام ۳۱ استان کشور تحت پوشش طرح‌های عمرانی و زیربنایی این بنیاد قرار دارند، خاطرنشان کرد: هر چند بنیاد برکت با توجه به منویات مقام معظم رهبری و تاکیدات و سیاست‌های ابلاغی از سوی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) مبنی بر محرومیت‌زدایی و توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی جوامع محروم و کمتر توسعه یافته از طریق ایجاد فرصت‌های کسب و کار، عمده فعالیت‌ها و اقدامات خود را بر اشتغال‌زایی در این مناطق متمرکز کرده است اما به اجرای طرح‌های عمرانی و زیربنایی در مناطق روستایی و محروم نیز توجه ویژه دارد.

اجرای ۱۸۶ پروژه آب‌رسانی برکت در مناطق محروم – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان:۲۰۲۰-۰۵-۳۱ ۱۵:۵۹:۱۷

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.