خانه | سایر استان ها | تهران | اجرای پروژه مدیریت چرا در سطح ۱۹۰ هزار هکتار از مراتع ورامین – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان #تهران
اجرای پروژه مدیریت چرا در سطح ۱۹۰ هزار هکتار از مراتع ورامین - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

اجرای پروژه مدیریت چرا در سطح ۱۹۰ هزار هکتار از مراتع ورامین – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان #تهران


به گزارش اقطاع نیوز، اصغر سپه وند صبح یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: همزمان با آغاز فصل چرای بهاره و کوچ عشایر، پروژه مدیریت چرا و کنترل دام در سطح ۱۹۰ هزار هکتار از مراتع قشلاقی شهرستان ورامین به مرحله اجرا در آمده است.

سپه وند با اشاره به اینکه این پروژه از اقدامات حفاظتی مهم در ایجاد تعادل دام و مرتع در عرصه‌های مرتعی به شمار می‌آید افزود: این پروژه با هدف حفظ و توسعه پوشش گیاهی و جلوگیری از تخریب و ارتقا اکوسیستم عرصه‌های طبیعی اجرایی شده است.

وی افزود: در مدیریت چرا اکیپ‌های کنترل دام متشکل از نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی در مبادی ورودی این مراتع مستقر شده و علاوه بر کنترل پروانه چرای بهره برداران، از ورود زود هنگام دام به این مراتع جلوگیری به عمل می‌آورند.

سپه وند خاطر نشان کرد: مراتع قشلاقی ورامین هر ساله و در هر یک از دو فصل بهار و پاییز میزبان حدود ۳۲ هزار واحد دامی می‌باشد.

این مقام مسئول در ادامه از آماده باش نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی همزمان با تعطیلات نوروز در امر پیشگیری و مقابله با هرگونه سو استفاده‌های احتمالی از عرصه‌های ملی خبر داد و تاکید کرد: اکیپ‌های گشت و مراقبت یگان حفاظت منابع طبیعی به طور مستمر اراضی ملی را مورد نظارت قرار داده و با متخلفان به این اراضی برخورد قانونی خواهند کرد.

وی یادآور شد: شماره تلفن ۱۵۰۴ یگان حفاظت منابع طبیعی به صورت شبانه روزی آماده دریافت گزارش‌های مردمی درباره هرگونه تخلف و تصرف به عرصه‌های منابع طبیعی می‌باشد.


blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.