قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
اتمام طرح سامانه گرمسیری استان ایلام در سال ۱۴۰۰ - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

اتمام طرح سامانه گرمسیری استان ایلام در سال ۱۴۰۰ – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

به گزارش اقطاع نیوز، قاسم سلیمانی دشتکی ظهر یکشنبه در نشست کمیته پالایش استان در استانداری ایلام با اشاره به اینکه اجرای طرح سامانه گرمسیری در استان ایلام نیازمند اعتبار و تسریع در روند اجرا است، گفت: در بحث سامانه گرمسیری بخشی از کار انجام شده و برای اتمام و بهره برداری پروژه نیازمند تخصیص اعتبار هستیم.

وی ادامه داد: تلاش زیادی شد که طرح سامانه گرمسیری انجام شود اما به دلیل اختلاف اعتبار از ارز نیمایی این پروژه به تعویق افتاده است.

استاندار ایلام افزود: شاید بهتر بود که اعتباری ارزی این پروژه پذیرفته می شد که کسری آن جبران شود اما با منتفی شدن اعتبار ارزی اکنون مجدد به دنبال آن هستند که اصل اعتبار برگردد.

استاندار ایلام در ادامه گفت: ماه گذشته از طریق ویدئو کنفرانس از رئیس جمهور درخواست تکمیل دو پروژه سامانه گرمسیری و طرح احیای اراضی کشاورزی را داشتیم، یکی از آنها وزارت نیرو و دیگری وزارت جهاد کشاورزی تعلل کرده بود.

سلیمانی دشتکی با اشاره به این مطلب که در طرح گرمسیری وزارت نیرو بین ۴۰ تا ۵۰ درصد پیشرفت دارد، افزود: رئیس جمهور دستور داد که طرح گرمسیری امسال به اتمام برسد اما برای دو سال تقسیم کار شده و یعنی امسال در بخش کنجانچم و مابقی در سال ۱۴۰۰ در استان عملیاتی شود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه اگر پروژه ها را خرد تر کنیم شاید سریعتر به نتیجه برای اجرا برسیم، افزود: به جای اینکه منتظر دولت باشیم، باید تلاش کنیم تا سرمایه گذار پیدا کنیم و خطوط اجرا را انجام دهند.

سلیمانی دشتکی راه سریعتر انجام پروژه ها را واگذاری به بخش خصوصی و بنیادها عنوان کرد و گفت: بخش خصوصی در ازای سرمایه گذاری برای اجرا مدتی طبق تفاهم نامه بهره بردار می شود.

وی اظهار داشت: فرمانداران و امور آب نیز آگهی دهند تا هرکس در مناقصه برنده شد بتواند کار تکمیل طرح را انجام دهد.

اتمام طرح سامانه گرمسیری استان ایلام در سال ۱۴۰۰ – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان:۲۰۲۰-۰۵-۳۱ ۱۴:۳۹:۴۵

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.