قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
ابعاد عظیم وقف در جامعه تبیین شود

ابعاد عظیم وقف در جامعه تبیین شود – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


ابعاد عظیم وقف در جامعه تبیین شود

به گزارش اقطاع نیوز از یزد، آیت‌الله محمدرضا ناصری، نماینده مقام معظم رهبری در استان و امام جمعه یزد در پیامی به مناسبت دهه وقف آورده است: «وَالْبَاقِیَاتُ الصَّالِحَاتُ خَیْرٌ عِنْدَ رَبِّکَ ثَوَابًا وَخَیْرٌ أَمَلًا» و نیکی‌های ماندگار از نظر پاداش نزد پروردگارت بهتر و امیدوار کننده‌تر است.
مکتب حیات‌بخش اسلام جهت اجرای عدل و قسط در جامعه و اعتلای بشریت مراتب انسانی برنامه‌های بزرگ و سازنده‌ای را جهت وصول به این امر مهم و تحقق ارزش‌ها ارائه داده است که یکی از آنها سنت حسنه وقف و یا همان صدقات جاریه‌‌ایست که اجرای دقیق آن می‌تواند علاوه بر بعد معنوی برای عامل آن برکات و حسنات فراوانی را در بر داشته باشد. اصولا هر کاری که برای قرب به خداوند و خدمت به بندگان خدا بزرگ عملی شود دارای برکات بی‌شماری است ولی در وقف این برکات ملموس‌تر و محسوس‌تر است زیرا برکات آن مستقیم و یا غیرمستقیم به مردم می‌رسد و می‌تواند جامعه را منتفع نماید. وقف حرکتی زیبا و انسان دوستانه که برای تعدیل امور اجتماعی و تقسیط در جامعه صورت می‌گیرد و می‌تواند برای عموم بهره‌های فراوانی در پی داشته باشد.

در وقف نشاط معنوی برای صاحب آن (واقف) و برای اجراکنندگان آن (متولی) و برای بهره‌بردار آن به وجود می‌آید، از حضرت سید الشهداء(ع) روایت است که فرمود پس از مرگ آدمی چیزی به دنبال نمی‌رود مگر سه خصلت، اول: صدقه‌ای که خود در مال زندگی آن را جاری کرده است و پس از مرگش نیز جاری باشد، دوم: روش پسندیده و هدایت‌گری که پس از مرگش بدان عمل شود و سوم: فرزند شایسته‌ای که برای او دعا کند.

این حدیث نشانه‌ای است که حیات وقف در دنیای پس از این یعنی چیزی که در سرای دیگر می‌تواند راهگشای خیر برای انسان شود، همین خیری است که به آن صدقه جاریه گفته می‌شود و برای همیشه ماندگار می‌گردد، ان‌شاءالله خداوند توفیق دهد که ما و مردم عزیز بر این کلمات و جملات نورانی توجه بیشتری داشته باشیم و بدانیم که این دنیای فانی دنیایی بس کوچک و رفتنی است و آنچه که می‌ماند حرکات و افعال خیری است که برای نزدیک به خداوند و در جهت رفاه و عدالت عموم مردم انجام می‌دهیم و یا در این دنیا باقی می‌گذاریم. در دهه وقف مبلغان باید بیشتر ابعاد عظیم آن را تبیین نمایند و متولیان فرهنگی در جهت گسترش آن کوشا باشند.»

انتهای پیامآرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزابعاد عظیم وقف در جامعه تبیین شودنمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.