قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

آمار جهانی کرونا؛ ابتلای بیش از ۲۷۹ میلیون نفر به کووید-۱۹ – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


آمار جهانی کرونا؛ ابتلای بیش از ۲۷۹ میلیون نفر به کووید-۱۹

blank

اقطاع نیوز :

بر اساس آمارهای رسمی، آمریکا همچنان با بیش از ۵۳ میلیون مبتلا و بیش از ۸۳۷ هزار قربانی در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۳۴.۷ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۲.۲ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است. همچنین پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۶۱۸ هزار و هند با بیش از ۴۷۹ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید -۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند.

بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (یکشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:


# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۵۳,۰۲۶,۷۶۵ ۸۳۷,۷۷۹
۲ هند ۳۴,۷۸۶,۸۰۲ ۴۷۹,۶۸۲
۳ برزیل ۲۲,۲۳۴,۶۲۶ ۶۱۸,۴۵۷
۴ انگلیس ۱۱,۸۹۱,۲۹۲ ۱۴۷,۸۵۷
۵ روسیه ۱۰,۳۶۸,۲۹۹ ۳۰۳,۲۵۰
۶ ترکیه ۹,۲۸۶,۹۸۶ ۸۱,۴۰۳
۷ فرانسه ۹,۰۸۸,۳۷۱ ۱۲۲,۵۴۶
۸ آلمان ۶,۹۹۹,۴۷۶ ۱۱۱,۰۲۵
۹ ایران ۶,۱۸۲,۹۰۵ ۱۳۱,۳۴۸
۱۰ اسپانیا ۵,۷۱۸,۰۰۷ ۸۹,۰۱۹

بر اساس این فهرست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۳۰۳ هزار جانباخته تاکنون بیشترین تلفات کرونا را در بین کشورهای اروپایی داشته است. با این حال انگلیس با ثبت رسمی ۱۱ میلیون و ۸۹۱ هزار و ۲۹۲ بیمار کرونایی، رکورد مجموع مبتلایان به این بیماری را در قاره سبز دارد.

همچنین ایران با مجموع شش میلیون و ۱۸۲ هزار و ۹۰۵ ابتلا و ۱۳۱ هزار و ۳۴۸ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در رتبه نهم در بین ۱۰ کشور دارای بیشترین آمار مبتلایان کرونا قرار گرفته است.

بر اساس آمار فوق در حال حاضر در ۱۹ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل – که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند – کشورهای انگلیس، روسیه، ترکیه، فرانسه، آلمان، ایران، اسپانیا، ایتالیا، آرژانتین، کلمبیا، اندونزی، لهستان، مکزیک، اوکراین، آفریقای جنوبی و هلند نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۲ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.آرشیو آفناب نیوز | سرویس خبری اقطاع نیوزآمار جهانی کرونا؛ ابتلای بیش از ۲۷۹ میلیون نفر به کووید-۱۹نمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 2 =

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.