قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
قزوین و تاکستان در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفتند - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

آمار جان باختگان کرونا در فارس از ۸۰۰ نفر گذشت – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


آمار جان باختگان کرونا در فارس از ۸۰۰ نفر گذشت – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

به گزارش اقطاع نیوز، دکتر عبدالرسول همتی بعد از ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به آخرین وضعیت کرونا در استان فارس افزود: با بررسی نمونه‌های آزمایشگاهی، از ابتدای شیوع کرونا ویروس در استان فارس، تاکنون ۴۳ هزار و ۱۷۴ مورد مثبت قطعی شناسایی شده است.

او با ابراز تأسف از مرگ ۷ هم استانی طی ۲۴ ساعت گذشته، آمار جان باختگان این بیماری از ابتدای شیوع کووید ۱۹ در فارس را ۸۰۷ مورد اعلام کرد.

معاون بهداشت دانشگاه در ادامه از بستری ۷۷۵ بیمار در مراکز درمانی استان خبر داد و افزود: از این تعداد ۸۷ بیمار نیز به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

دکتر همتی همچنین به آمار بهبودیافتگان این بیماری از ابتدا تاکنون اشاره کرد که به ۴۰ هزار و ۱۰۵ مورد افزایش یافته و معادل ۹۳ درصد مبتلایان است.

این مقام مسؤول در دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان دیگر موارد آمار تجمعی مبتلایان در استان گفت: شیراز با ۱۹ هزار و ۶۵۷ مورد مثبت قطعی، در صدر این جدول قرار دارد.

او در ادامه این آمار اظهار کرد: کازرون با هزار و ۸۰۴ مورد؛ مرودشت هزار و ۳۷۵ مورد؛ داراب ۹۰۱ مورد؛ کوار ۷۵۱ مورد، قیر و کارزین ۷۳۷ مورد؛ لامرد ۷۱۹ مورد؛ زرین دشت و آباده هر کدام ۵۹۴ مورد؛ ممسنی ۵۲۳ مورد؛ فیروزآباد ۵۱۴ مورد؛ مهر ۴۶۷ مورد؛ زرقان ۳۹۸ مورد؛ سپیدان ۳۶۵ مورد؛ کوه چنار ۳۵۶ مورد؛ استهبان ۳۵۰ مورد؛ فراشبند ۳۱۷ مورد؛ اقلید ۳۱۵ مورد؛ پاسارگاد ۲۵۹ مورد؛ خرم بید ۲۴۴ مورد؛ نی ریز ۱۹۹ مورد؛ رستم ۱۷۳ مورد؛ سروستان ۱۵۴ مورد؛ خرامه ۱۳۷ مورد؛ ارسنجان ۱۳۴ مورد؛ بیضا ۱۲۸ مورد؛ بوانات ۱۱۳ مورد؛ سرچهان ۶۲ مورد و بختگان ۵۶ مورد، دیگر آمار مبتلایان استان را تشکیل داده و مابقی موارد ابتلاء مربوط به دیگر دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی استان است.

معاون بهداشت دانشگاه همچنین از سوی ستاد دانشگاهی کرونا ویروس فارس، از مدیران هیأت‌های مذهبی و سوگواران حسینی که تلاش خود را برای اجرای پروتکل‌های بهداشتی به کار بستند قدردانی کرد و یادآور شد: امسال آئین‌های سوگواری حسینی در فارس هم باشکوه برگزار شد و هم برگزارکنندگان و شرکت کنندگان با رعایت اصول بهداشتی به سلامت خود و دیگران پایبند بودند.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزآمار جان باختگان کرونا در فارس از ۸۰۰ نفر گذشت – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.