قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

آغاز طرح جهادی شهید لاجوردی در زندان‌های فارس – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


آغاز طرح جهادی شهید لاجوردی در زندان‌های فارس

blank

به گزارش اقطاع نیوز از فارس، به نقل از روابط عمومی اداره‌کل زندان‌های فارس، جلسه شورای راهبری «طرح شهید لاجوردی» در زندان‌های استان فارس همزمان با زادروز آن شهید والامقام و با هدف توسعه مشارکت‌های مردمی برای اصلاح و بازاجتماعی شدن مجرمان و حمایت از خانواده زندانیان با حضور حسین یکتا، دبیر شورای راهبری ملی طرح شهید لاجوردی در سازمان زندان‌ها، مدیرکل زندان‌های فارس، رؤسای زندان‌های شیراز و تعدادی از رؤسای زندان‌های استان و جمعی از خیرین شامگاه شنبه، ۷ فروردین در اداره‌کل زندان‌های استان برگزار شد.

با اجرای این مراسم، طرح جهادی شهید لاجوردی رسماً در زندان‌های فارس آغاز به کار کرد و در ادامه این مراسم حسین یکتا از زندان مرکزی شیراز بازدید و با زندانیان دیدار و گفت‌وگو کرد.

حسین یکتا، دبیر شورای راهبری ملی طرح شهید لاجوردی در سازمان زندان‌ها  در این نشست گفت: باید به‌صورت «کدپستی به کدپستی» به رفع نیازهای جامعه بپردازیم؛ یعنی مشکلات تمامی افراد محله‌های شهر خود را بدانیم و برای هر کدام از آن‌ها راهکار ارائه دهیم کار اجتماعی به معنای کار محله‌محور است.

وی با تبیین ماهیت و اهداف این طرح جهادی کشوری در زندان‌ها، حرکت در جهت اجرای شاخص‌های طرح تحولی قوه قضائیه را مورد تأکید قرار داد و گفت: کلیت طرح تحولی قوه قضائیه ۲ رکن دارد؛ فناوری اطلاعات و کارمردمی و مشارکت بیشتر مردم در امور است و این طرح در راستای سیاست‌های تحولی قوه قضائیه در زندان‌های کشور در حال اجرا است.

یکتا بیان کرد: از برنامه‌های این طرح، دعوت از اندیشکده‌ها و پژوهشکده‌های قوه قضائیه و کمک به پژوهش در زندان‌ها در راستای اجرای نتایج بهتر در این طرح است.

دبیر شورای راهبری ملی طرح شهید لاجوردی در سازمان زندان‌ها اظهار کرد: اولویت اصلی در فرآیندها، تدوین امور فرهنگی و تربیتی، ترویج فرهنگ کتابخوانی و توجه به سیره شهدا است که با حضور طلاب، روانشناسان، مددکاران، نیروهای انقلابی، جهادی و اندیشمندان اجتماعی در داخل زندان ها و زندگی با زندانیان اثرگذار خواهد بود.

یکتا اضافه کرد: بحث فضاسازی زندان‌ها به‌منظور ایجاد روحیه نشاط و شادی در بین زندانیان، توجه به ورزش با هدف سلامتی و تندرستی، انتقال دانش‌ها، کارآفرینی پایدار در درون و بیرون زندان در راستای گره‌گشایی مشکلات زندانیان و خانواده‌های آنان در این طرح مدنظر قرار دارد.

وی با اشاره به نقش گروه‌های مردمی و جهادی در اجرای این طرح و ظرفیت استان فارس در این خصوص گفت: استان فارس از ظرفیت‌های بالقوه‌ای در حوزه خیرین در حوزه‌های مختلف برخوردار است و طی جلسه‌ای که با استانداری فارس برگزار شد کلیه ظرفیت‌های مردمی موجود، هدفمند و متمرکز میشوند.

دبیرشورای راهبری ملی طرح شهید لاجوردی در سازمان زندانها افزود: ما به‌گونه‌ای عمل می‌کنیم که زندانی را هوشمند و تمام رفتارش را مدیریت کنیم و آزادسازی زندانیان، بر مبنای رفتار آنان صورت می‌گیرد.

انتهای پیامآرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزآغاز طرح جهادی شهید لاجوردی در زندان‌های فارسنمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.