قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
آغاز طرح تخفیف عوارض شهری در چالوس

آغاز طرح تخفیف عوارض شهری در چالوس – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


آغاز طرح تخفیف عوارض شهری در چالوس

به گزارش اقطاع نیوز مازندران، شهردار چالوس با تأکید بر اینکه با توجه به نزدیک شدن پایان دوره مدیریتی شورا و شهرداری نباید خللی در انسجام، هماهنگی، سرعت و کیفیت کارهای عمرانی ایجاد کند، اظهار داشت: برای شهرداری به‌عنوان نهاد حقوقی مستقل چه دوره‌ای، چه سالی و چه ماهی مفهوم ندارد.

وی ادامه داد: شهرداری باید بر اساس برنامه‌های عمرانی، نیازهای شهر و بودجه های مصوب سالانه، فعالیت‌های عمرانی و خدماتی و اداری را به پیش برد و نزدیک شدن به پایان دوره مدیریتی نباید خللی در انسجام، هماهنگی و سرعت کارها ایجاد کند.

جعفر ردایی رفع ترافیک شهری و تأمین پارکینگ عمومی در مرکز شهر را از اساسی ترین مشکلات دانست و عنوان کرد: لحاظ کردن مسائل و امیال شخصی و گروهی در این موضوع مهم عاقلانه نیست، چرا که فرصت اندکی داریم و اقدامات باید سرعت بگیرد.

وی با اشاره به‌اینکه بودجه شهرداری چالوس در سال ۹۹ نسبت به سال ۹۶ افزایش ۵۰۰ درصدی داشته است، گفت: پس از سالها سهم عمرانی از سهم جاری پیشی گرفته اما کنترل و نظارت بر اقدامات عمرانی، افزایش کیفیت و پرهیز از هزینه‌های غیر ضروری و اقتصادی بودن پروژه‌ها اهمیت زیادی دارد.

شهردار چالوس با تأکید بر اینکه شهرداری باید کار زیربنایی بلند مدت انجام‌ دهد، هم پروژه‌های میان مدت و هم اقدامات کوتاه مدت، اظهار کرد: برای همه این امورات باید با برنامه حرکت کرد.

وی با بیان اینکه برای رسیدگی به نیازهای فوری شهروندان سامانه ۱۳۷ در سال آینده فعال تر خواهد شد، گفت: در بودجه ۱۴۰۰ پیش بینی لازم برای این مهم صورت گرفته است.

ردایی بیان کرد: برابر مصوبه شورای شهر ۱۵ درصد به نرخ کل عوارض و بهای خدمات سال ۹۹ برای سال ۱۴۰۰ افزوده خواهد شد.

وی افزود: همچنین تا پایان اسفندماه شهرداری برای مؤدیان پرداخت نقدی ۲۵ درصد تخفیف عوارض و ۵۰ درصد بهای خدمات را اعمال می کند.

این مسئول با بیان اینکه که در ۶ ماه آخر فعالیت دوره پنجم شورا شاهد اتفاقات خوبی در این خصوص خواهیم بود، اظهار داشت: پنج پروژه اجرای رینگ ۲ شهری، ساماندهی رودخانه ( پل تا پل )، احداث جاده ساحلی از میدان خط هشت تا فرج آباد، تعریض و تملک واحدهای تجاری خیابان ۱۷ شهریور و توسعه پارکینگ‌ در مرکز شهر پروژه‌های راهبردی شهر چالوس است.

وی گفت: طی هفته‌های آینده با بهبود وضعیت آب و هوایی و تأمین قیر و اعتبارات لازم روکش آسفالت سرعت پیدا خواهد کرد.

 ردایی افزود: بعد از تصویب متمم بودجه و ابلاغ آن در دی ماه ۲۰ فقره آگهی مناقصه و حدود ۵۰ فقره فرایند استعلام و یک فقره ترک تشریفات جمعا به ارزش ۷۰ میلیارد تومان برای تسریع در فعالیت های عمرانی انجام گردید که جا دارد از اداره عمران، اداره مالی و امور قراردادهای شهرداری قدردانی بعمل آورم.

 وی در پایان گفت: کار در شهرداری در مواجهه با رفع نیازها و توقعات شهروندان و محدودیت‌های قانونی و کمبود منابع با سختی‌های زیادی همراه است که باید با تلاش، صبوری و پشتکار قوی مشکلات را حل کرد.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزآغاز طرح تخفیف عوارض شهری در چالوسنمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.