قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

آغاز رهاسازی ۱۰ میلیون مترمکعب از آب سد قلعه‌چای به دریاچه ارومیه – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


آغاز رهاسازی ۱۰ میلیون مترمکعب از آب سد قلعه‌چای به دریاچه ارومیه

blank

یوسف غفارزاده روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران در عجب‌شیر افزود: طرح رهاسازی آب سدهای استان به منظور تامین آب و احیای دریاچه ارومیه اجرا می‌شود و رهاسازی آب سد قلعه‌چای از امروز تا یک ماه ادامه می‌یابد.

وی با بیان اینکه ۸۸ درصد مخزن آب سد قلعه‌چای پر شده، افزود: میزان کل ذخیره آب سد قلعه‌چای عجب‌شیر ۴۰ میلیون مترمکعب بوده که ۳۶ میلیون مترمکعب آب ذخیره شده است.

وی هدف از رهاسازی آب سد قلعه‌چای را کمک به احیای دریاچه ارومیه و همچنین مدیریت گنجایش آب جهت مهار سیلابهای احتمالی در ماه‌های پیش‌رو عنوان کرد.

«غفارزاده» با بیان اینکه در راستای این اقدام مناطق پائین‌ دست سد قلعه‌چای تحت‌ تاثیر قرار می‌گیرد، از عموم مردم و ساکنان محلی خواست نکات ایمنی را در زمان نزدیکی به حریم و بستر رودخانه‌ها به ویژه در زمان پرآبی آن رعایت کنند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه مسیر رودخانه کاملا لایروبی شده و به راحتی آب به دریاچه ارومیه خواهد رسید، ادامه داد: دبی رهاسازی هفت مترمکعب در ثانیه است.

وی افزود: در راستای کاهش ۴۰درصدی آب کشاورزی حوزه دریاچه ارومیه، امسال نیز رویکرد سیاست های ستاد احیای دریاچه ارومیه ادامه می‌یابد.

به گزارش اقطاع نیوز سد قلعه‌چای که در ۲۲ کیلومتری عجب‌شیر واقع است، در سال ۱۳۸۷ به بهره‌برداری رسید و آب هفت هزار هکتار از باغات و اراضی کشاورزی این شهرستان را تامین می‌کند.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزآغاز رهاسازی ۱۰ میلیون مترمکعب از آب سد قلعه‌چای به دریاچه ارومیهنمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.