قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
آغاز بزرگداشت روز شعر و ادب فارسی با شعرخوانی محمدعلی بهمنی

آغاز بزرگداشت روز شعر و ادب فارسی با شعرخوانی محمدعلی بهمنی – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


آغاز بزرگداشت روز شعر و ادب فارسی با شعرخوانی محمدعلی بهمنی

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (اقطاع نیوز)،‌ نشست موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران به مناسبت روز «شعر و ادب فارسی» که محفل شعرخوانی با عنوان «هم‌زبانان هم‌دل» نام دارد، با حضور ایوب دهقانکار مدیرعامل موسسه خانه کتاب و ادبیات و شاعران فارسی زبان ایرانی و غیرایرانی آغاز شد. 

ایوب دهقانکار در ابتدای این مراسم ضمن تبریک روز شعر و ادب فارسی گفت: درود می‌فرستیم به روح استاد شهریار که سالروز وفات وی به‌عنوان روز ملی شعر و ادب فارسی نامگذاری شده است. سلام و تبریک و احترام دکتر محسن جوادی، معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد را به شما ابلاغ میکنم و از طرف خودم هم تشکر می‌کنم که با این لسان زیبایی که دارید، به زبان فارسی کمک می‌کنید.

وی ادامه داد: شما به معنی واقعی کلمه پاسدار زبان و اندیشه فارسی هستید. ابیاتی اینجا خوانده شد که با اینکه برخی به زبان فارسی نبود اما اندیشه فارسی، تفکر فارسی و جهان‌بینی فارسی به وضوح  در انها دیده می‌شد و همین تقارن همدلی و همزبانی است که بهانه جمع شدن ما در اینجاست.

مدیرعامل خانه کتاب و ادبیات ایران اظهار کرد: متن طولانی را برای این جلسه آماده کرده بودم اما به قدری شعر زیبا شنیدم که ترجیح می‌دهم نخوانم و شعر بشنوم. تشکر میکنم از دوستانم در  دفتر شعر و ادبیات داستانی که تدارک چنین برنامه ای را دیده‌اند و برای مدیر این دفتر بهروز جلالی که قلب‌اش اینجا باماست اما فیزیکی و جسمی حضور ندارند، آرزوی سلامتی و عافیت می‌کنم.

وی ادامه داد: آرزو میکنم برکت این مراسم‌ها زیاد شود؛ چراکه حلقه مفقوده بشریت شعر و ادبیات است که بهترین و بارزترین تجلی آن در شعر و ادبیات فارسی است.

در این  برنامه، شاعران فارسی‌زبان غیر ایرانی همچون محمد سرور رجایی از افغانستان، سیدسمیر علی جعفری از پاکستان، سیدعابدرضا نوشاد از هند، عباس ثاقب از پاکستان، سیدشفیع حیدر رضوی از هند، سرور مولایی از افغانستان، احمد شهریار از پاکستان، شاه منصور شاه میرزا از تاجیکستان، محمد ابراهیم نوری از پاکستان، سید ساجد رضوی از هند، قاری افضل ایمانی از پاکستان، سیدضیغم عباس نقوی از هند و زین‌العابدین خویی از پاکستان شعرخوانی خواهند کرد. 

 

محمد علی بهمنی، علی داوودی، رضا اسماعیلی، سید اکبر میر جعفری، علی محمد مودب، اسماعیل امینی و  غلامرضا طریقی از جمله شاعران فارس‌ زبانی ایرانی هستند که در این برنامه شعر می‌خوانند.

این گزارش تکمیل می‌شود…آغاز بزرگداشت روز شعر و ادب فارسی با شعرخوانی محمدعلی بهمنینمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.