قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
آغاز برداشت دانه‌های روغنی کنجد در ۶۵۰ هکتار از اراضی دهلران - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

آغاز برداشت دانه‌های روغنی کنجد در ۶۵۰ هکتار از اراضی دهلران – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


آغاز برداشت دانه‌های روغنی کنجد در ۶۵۰ هکتار از اراضی دهلران – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

علی غلامی در گفتگو با اقطاع نیوز اظهار کرد: شهرستان دهلران قطب اصلی تولید محصولات کشاورزی در استان ایلام است و محصولاتی مثل گندم، جو، کلزا، کنجد، ذرت و…در این شهرستان کشت و برداشت می‌شود.

وی با اشاره به توسعه کشت دانه‌های روغنی در این شهرستان، گفت: شهرستان دهلران قطب اصلی کشت دانه‌های روغنی کلزا و کنجد در استان ایلام است که این محصولات به کارخانه‌های روغن گیری ارسال می‌شوند.

مدیر جهاد کشاورزی دهلران عنوان کرد: کشت دانه روغنی کنجد در سال‌های اخیر به دلیل صرفه اقتصادی مورد استقبال کشاورزان شهرستان قرار گرفته به طوری که هم اکنون سطح زیر کشت این محصول در شهرستان به ۶۵۰ هکتار رسیده است.

وی با اشاره به برداشت دانه‌های روغنی کنجد در شهرستان دهلران، گفت: پیش بین می‌شود امسال ۶۳۰ تن محصول کنجد به ارزش بالغ بر ۲۲ میلیارد تومان از این مزارع این شهرستان تولید و روانه بازار مصرف شود.

غلامی اظهار کرد: کنجد در مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری دارای مقاومت در مقابل تنش‌های آبی رشد می‌کند.

وی گفت: دانه‌های کنجد دارای ۴۵ تا ۵۰ درصد روغن است که درآمد بسیار خوبی نصیب کشاورزان شهرستان داهلران کرده است.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزآغاز برداشت دانه‌های روغنی کنجد در ۶۵۰ هکتار از اراضی دهلران – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.