قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
۳۵۹ نفر از زندانیان کهگیلویه و بویراحمد آزاد شدند - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

آزادی ۷۳۴ زندانی در کهگیلویه و بویراحمد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


آزادی ۷۳۴ زندانی در کهگیلویه و بویراحمد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

به گزارش اقطاع نیوز، اسماعیل جمیاری افزود: در راستای دستورالعمل ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری و در ۴ ماهه اخیر تعداد ۷۳۴ زندانی از زندان‌های کهگیلویه و بویراحمد آزاد شدند.

جمیاری تصریح کرد: کاهش هدفمند جمعیت کیفری یکی از اولویت‌های قوه قضائیه و سازمان زندان‌های کشور است.

وی افزود: خوشبختانه در استان این مهم با تعامل و حمایت خوب رئیس کل دادگستری و همکاری و همراهی دیگر مسئولین قضائی و با استفاده حداکثری از تمام ظرفیت‌های قانونی پیگیری و در حال انجام است.

عضو شورای قضائی استان گفت: بر همین اساس از ابتدای سال جاری تا کنون و در بازه زمانی ۴ ماهه، تعداد ۷۳۴ زندانی واجد شرایط از زندان‌های استان آزاد شدند.

جمیاری گفت: بر این اساس، تعداد ۴۸۰ نفر با اعطای مرخصی پایان حبس، ۶۸ نفر از طریق عفو، ۶۸ نفر توسط ستاد دیه و مابقی به تعداد ۱۱۸ نفر نیز با استفاده از اعسار، تعلیق، تخفیف و تقلیل مجازات و آزادی مشروط از زندان آزاد شدند.

مدیرکل زندان‌های استان شرط ارائه تسهیلات و ارفاقات قضائی به زندانیان و آزادی قبل از موعد آنان را پایبندی به قوانین و مقررات زندان، شرکت در برنامه‌های فرهنگی، تربیتی و آموزشی و … ابراز ندامت و پشیمانی از گذشته، تغییر در رفتار و گفتار و نیز جلب اعتماد مسئولین زندان و مراجع قضائی دانست.

‌وی افزود: اگر این موارد رعایت شود، علاوه بر بهره مندی از امتیازات ویژه، موضوع باز اجتماعی شدن نیز محقق و خانواده و جامعه برای پذیرش زندانی به استقبال او می آیند.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزآزادی ۷۳۴ زندانی در کهگیلویه و بویراحمد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.