خانه | سایر استان ها | گیلان | آزادی ۴۱۱ زندانی جرائم غیر عمد در گیلان/۷۵۰ زندانی چشم انتظار کمک – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان
۹۶۶ میلیون تومان برای آزادی زندانیان جرایم غیر عمد جمع آوری شد - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

آزادی ۴۱۱ زندانی جرائم غیر عمد در گیلان/۷۵۰ زندانی چشم انتظار کمک – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

علیرضا یزدانی در گفتگو با اقطاع نیوز با اشاره به اینکه در حال حاضر ۷۵۰ زندانی جرایم غیر عمد در زندان‌های گیلان حضور دارند، اظهار کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و لزوم رعایت فاصله گذاری اجتماعی به ۵۰ درصد این زندانیان به مرخصی داده شد.

رئیس ستاد دیه گیلان با بیان اینکه وضعیت زندانیان از نظر ابتلاء به ویروس کرونا نیز به صورت مستمر بررسی شده است، افزود: در این مدت چهار مورد مشکوک به کرونا شناسایی و از سوی اداره کل زندان‌های استان گیلان اقدامات لازم در این زمینه انجام شد.

وی با اشاره به برگزاری جشن گلریزان در ایام ماه مبارک رمضان برای آزادی زندانیان جرایم غیر عمد، گفت: با توجه به شیوع این ویروس امسال این جشن برگزار نشده است.

یزدانی با بیان اینکه طی چهار سال گذشته ۴۱۱ زندانی جرایم غیر عمد از زندان‌های استان گیلان آزاد شده و به آغوش خانواده‌ها باز گشته‌اند، تصریح کرد: بدهی این تعداد زندانی ۱۷۵ میلیارد تومان بوده است.

رئیس ستاد دیه گیلان با اشاره به اهدا کمک نقدی اعضای هیأت مدیره مجمع خیرین گیلان افزود: امسال در هیأت مدیره مدیره مجمع خیرین گیلان با کمک نقدی ۲۵۰ میلیون ریالی آزادی ۵ نفر از زندانیان جرایم غیر عمد را فراهم آوردند.

وی در ادامه به دریافت کمک‌های خیرین و نیکوکاران استان گیلان و کشور اشاره کرد و گفت: در حال حاضر کمک‌های نقدی از سوی ستاد دیه گیلان جمع آوری و جهت آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد برنامه ریزی می‌شود.

رئیس ستاد دیه گیلان با اشاره به اهدای زکات فطریه مردم جهت آزادسازی زندانیان، تصریح کرد: بر اساس فتوای مراجع تقلید، زکات فطریه می‌تواند برای زندانیان جرایم غیرعمد اختصاص یابد.

عضو هیأت مدیره مجمع خیرین گیلان خاطرنشان کرد: گیلانیان می‌توانند زکات فطریه خود را با وارد کردن شماره #۷۷۷۷۰۱۳* و یا شماره کارت ۵۸۵۹۸۳۷۰۰۰۵۱۶۴۹۸ بنام ستاد دیه گیلان در جهت آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد واریز کنند.

آزادی ۴۱۱ زندانی جرائم غیر عمد در گیلان/۷۵۰ زندانی چشم انتظار کمک – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان:۲۰۲۰-۰۵-۲۲ ۱۱:۱۳:۰۲

blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.