قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
گناوه در سالروز رحلت پیامبر رحمت(ص) به سوگ نشست - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

آذربایجان غربی در سالروز رحلت نبی اکرم و امام حسن (ع) غرق ماتم شد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


آذربایجان غربی در سالروز رحلت نبی اکرم و امام حسن (ع) غرق ماتم شد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

اقطاع نیوز – گروه استان‌ها: امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا و وضعیت حاد این بیماری در آذربایجان غربی بیشتر آئین‌های عزاداری به صورت مجازی و یا در منازل برگزار می‌شود و هر کس به طریقی عشق و ارادت خود را به نبی اکرم (ص) و ائمه اطهار (ع) نشان می‌دهند.

چند روز مانده به ایام عزاداری روزهای پایانی صفر بسیاری از مردم سردر منازل و نیز صاحبان اصناف، مساجد و اماکن مذهبی نیز با نصب پارچه‌های سیاه سوگواری خود را در سالروز رحلت آن حضرت و سبط اکبر ایشان، امام دوم شیعیان حضرت امام حسن مجتبی (ع) نشان دادند.

قرائت زیارت ازبعید از طریق فضای مجازی، برگزاری سخنرانی‌های مجازی از اقداماتی است که مردم مناطق مختلف شهری و روستایی استان همزمان با ۲۸ صفر انجام داده و می‌دهند.

مردم با تن کردن لباس‌های مشکی و سربندهای یا حسن مجتبی (ع) درسوگ شهادت این امام معصوم و سالروز رحلت نبی رحمت (ص) به عزاداری مشغول هستند.

از ماه محرم تاکنون، در تمام مناطق استان پرچم سیاه برافراشته شده است و زمزمه‌های عاشقان مکتب اهل بیت (ع) هم نوا با نوحه خوانی مداحان در اقطاع نیوز‌ها و فضاهای مجازی طنین انداز شده است.

رحلت جانگداز پیامبراسلام (ص) بزرگترین مصیبت در عالم هستی است

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی از رحلت حضرت محمد (ص) به عنوان بزرگترین مصیبت در عالم هستی نام برد و گفت: بی گمان بزرگترین مصیبت در عالم هستی رحلت جانگداز پیامبر (ص) بود و بی تردید جهان اسلام با رحلت آن بزرگوار کسی را از دست داد که تاکنون با از دست رفتن کسی چنین مصیبتی رخ نداده است.

حجت الاسلام محمد داداش زاده اظهارکرد: عمق حادثه و مصیبت نبود ایشان را کسانی درک می‌کنند که دارای شناخت و معرفت کافی از آن حضرت بودند، این روز از غم انگیزترین روزهای تاریخ اسلام و مسلمین است.

وی با بیان اینکه حضرت محمد (ص) رسول عشق و مهربانی و هادی انسان‌ها از ضلالت و گمراهی به سرمنزل مقصود و سعادت هستند ادامه داد: خداوند سبحان تمام خصایص نیکو و پسندیده را در وجود نورانی پیامبر اکرم (ص) تجمیع فرموده به این دلیل به جرأت می‌توان گفت که آن حضرت الگوی تمام عیار بشریت بر روی زمین هستند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی اضافه کرد: یکی از شاخصه‌های مهم در پیشرفت دین مبین اسلام، اخلاق نیک و کلام پر جاذبه نبی مکرم اسلام (ص) با انسان‌ها بود، این خلق نیکو تا بدان حد بود که معروف شد سه چیز در پیشرفت اسلام نقش ب‌سزایی داشت، اخلاق نیک پیامبر (ص)، مجاهدات حضرت علی (ع) و انفاق ثروت حضرت خدیجه (س). وجود نورانی پیامبر (ص) در صدر اسلام و امروزه وجود حرم مطهر ایشان موجب اتحاد و اتفاق امت اسلامی در سرتاسر جهان است.

حجت‌الاسلام داداش زاده در ادامه به کریم اهل بیت امام حسن مجتبی (ع) اشاره و بیان داشت: این امام بزرگوار در طول عمر با برکتشان خدمات شایانی برای جهان اسلام و مسلمین انجام دادند، فضای سیاسی آن زمان یکی از پرفراز و نشیب ترین دوران بود و امام حسن (ع) مجبور به اتخاذ تصمیماتی به مراتب سخت‌تر و مشکل تر بودند. دسیسه حاکمان جور از یک سو و انجام وظیفه امامت و رهبری امت اسلامی در آن خفقان از سوی دیگر ایشان را بسیار آزار می‌داد.

وی گفت: در روزهای طوفانی صدر اسلام، امام حسن مجتبی (ع) همچون بازویی پرتوان در کنار پدر بزرگوارشان حضرت علی (ع) بودند، همچنین در دوران زمامداری کوتاه مدت خویش با جان و دل از کیان اسلام و مسلمین دفاع کردند. عاقبت حکام خودکامه آن دوران وجود نازنین آن امام را تاب نیاوردند و با اجرای توطئه ای شوم ایشان توسط همسرش «جعده» مسموم و در کمال مظلومیت به شهادت رسیدند.

۲۸ صفر سالروز رحلت جانگداز حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی (ص) در سال ۱۱ هجری قمری و بنا به قول معروف سالروز شهادت حضرت امام حسن مجتبی (ع) در سال ۴۹ هجری قمری است.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزآذربایجان غربی در سالروز رحلت نبی اکرم و امام حسن (ع) غرق ماتم شد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.