قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
آخرین وضعیت آلودگی پتروشیمی ایلام/ وعده مسئولان برای حل مشکل - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

آخرین وضعیت آلودگی پتروشیمی ایلام/ وعده مسئولان برای حل مشکل – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


آخرین وضعیت آلودگی پتروشیمی ایلام/ وعده مسئولان برای حل مشکل – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

اقطاع نیوز-گروه استان‌ها: طی روزهای اخیر آلودگی پتروشیمی ایلام باعث مشکلات برای مردم شهرستان چوار و دیگر مناطق در نزدیکی این پروژه شده بود که امروز در نشستی مسئولان پتروشیمی از حل این معضل تا پایان سال خبر دادند.

رئیس مجتمع پتروشیمی ایلام امروز یکشنبه در نشست کمیته اضطرار آلودگی هوا که در فرمانداری چوار برگزار شد، گفت: دود ناشی از سوختن گاز اتیلن پتروشیمی ایلام مقطعی است و به تدریج کاهش پیدا می‌کند.

آرش خزایی با بیان اینکه دغدغه پرسنل پتروشیمی ایلام حفظ محیط‌زیست و جلوگیری از آلودگی‌های زیست محیطی است، افزود: کارکنان و خانواده‌های کارکنان نیز در این منطقه زندگی می‌کنند و مدیران پتروشیمی حتی یک لحظه از محیط‌زیست غافل نبوده‌اند.

فلرینگ پتروشیمی ایلام به تدریج روند کاهشی را شاهد خواهد بود

وی با بیان اینکه در سال ۹۷ پتروشیمی ایلام موفق به دریافت تندیس سیمین صنعت سبز کشور شده است، افزود: در سال ۹۸ نیز اخطاریه سازمان محیط زیست مبنی بر آلایندگی پتروشیمی ایلام دریافت نشده است.

خزایی ادامه داد: فلرینگ پتروشیمی ایلام به تدریج روند کاهشی را شاهد خواهد بود و با نرمال‌سازی و تثبیت شرایط راه‌اندازی الفین، تا پایان سال فلرینگ به اتمام خواهد رسید.

رئیس مجتمع پتروشیمی ایلام افزود: ایستگاه سنجش آلاینده‌های زیست‌محیطی از طریق پتروشیمی خریداری و پس از جانمایی توسط شهرداری چوار نصب خواهد شد.

خزایی با بیان اینکه ظرف یک ماه آینده پساب ضلع غربی پتروشیمی ایلام حذف خواهد شد افزود:تصفیه‌خانه ZLE با برترین تکنولوژی روز دنیا خریداری و ظرف یک سال آینده راه‌اندازی خواهد شد و با اجرای این طرح خروجی پساب تصفیه‌خانه پتروشیمی ایلام به صفر می‌رسد.

وی تاکید کرد: آلودگی صوتی مطرح شده در زمان پیش‌راه‌اندازی و راه‌اندازی الفین مقطعی بود و به صورت کامل برطرف شده است.

عذرخواهی از مردم

خزایی اظهار کرد: از زمان راه‌اندازی واحد الفین مشکلات از پیش تعیین‌نشده و غیر قابل پیش‌بینی به وقوع پیوست و روند نرمال‌سازی شرایط راه‌اندازی و تولید پس از یک وقفه کوتاه از سر گرفته می‌شود.

وی با عذرخواهی از مرد استان به ویژه ساکنین شهرستان چوار برای سوختن اتیلن و ایجاد دود در منطقه عنوان کرد: مدیریت و بهره‌بردار الفین تمام تلاش خود را جهت رفع مشکلات راه‌اندازی بکار خواهد گرفت.

وی بدعهدی لایسنسور و وندور در عدم سرویس‌دهی به پروژه الفین ایلام را در شرایط تحریم، ناجوانمردانه عنوان کرد و افزود: این پروژه بواسطه احجام، تجهیزات و راه‌اندازی توسط متخصصان بومی استان و کشور بدون حضور کارشناسان و سازندگان خارجی کم‌نظیر است.

رئیس مجتمع پتروشیمی ایلام با تقدیر از مطالبه‌گری اصحاب رسانه و فعالان زیست‌محیطی استان و فرماندار چوار گفت: پروژه الفین سیزدهم در چهارم دی ماه ۹۹ به صورت ویدئو کنفرانس با حضور رئیس جمهور به بهره‌برداری رسید و در این واحد علاوه بر اتیلن؛ پروپیلن، بنزین پیرولیز و سوخت مایع تولید شده است.

وجود صنعت در شهرستان چوار یک نعمت است

فرماندار شهرستان چوار با تاکید بر اجرای مصوبات این نشست گفت: وجود صنعت در شهرستان چوار یک نعمت است و قدردان این واحدهای صنعتی ه بویژه در حوزه مسائل اشتغالزایی هستیم.

فهد کمالوندی با بیان اینکه صنعت نیز باید به تعهدات خود به ویژه رعایت مسائل زیست‌محیطی پایبند باشد افزود: در این نشست مقرر شد پتروشیمی ایلام در یک زمان‌بندی مشخص دود ناشی از فلر اتیلن، خروج پساب پتروشیمی ایلام و آلودگی صوتی را رفع و به صورت هفتگی نتیجه را به فرمانداری و کارگروه اضطرار آلودگی هوا ارائه کند.

لزوم کاهش آلودگی ناشی از سوزاندن مواد خام نفتی در پتروشیمی ایلام

مدیرکل حفاظت محیط زیست ایلام نیز بر لزوم کاهش آلودگی ناشی از سوزاندن مواد خام نفتی در پتروشیمی ایلام تاکید کرد و گفت: پتروشیمی ایلام در اسرع وقت نسبت به کاهش آلودگی ناشی از سوزاندن مواد خام نفتی اقدام کند.

غلامرضا ابدالی بیان کرد: با توجه به ایجاد آلودگی شدید هوای ناشی از سوزاندن مواد نفتی و گازی، شرکت پتروشیمی باید در اسرع وقت نسبت به توقف فلرینگ و کاهش آلودگی اقدام کند.

وی گفت: با اعلام شرایط پایداری هوا از سوی اداره کل هواشناسی استان در طی چند روز گذشته و ایجاد آلودگی شدید هوا توسط شرکت پتروشیمی، بیم آن می‌رفت که ادامه روند کنونی، سلامت ساکنان شهرستان چوار را با خطر مواجه کند.

وی افزود: به همین منظور جلسه کارگروه هماهنگی شرایط ویژه آلودگی هوای استان در محل فرمانداری شهرستان چوار برای بررسی راهکارهای کاهش آلودگی و خطرات احتمالی با حضور اعضای کارگروه و مدیران شرکت پتروشیمی برگزار می‌شود.

ابدالی ادامه داد: شرکت پتروشیمی ایلام باید ملزم به رعایت استانداردهای زیست محیطی در حوزه‌های آب، پساب، هوا، خاک و پسماند باشد تا سلامت ساکنان منطقه حفظ شود در غیر این صورت با هرگونه آلودگی که حیات مردم را با خطر مواجه سازد به سرعت برخورد قانونی خواهد شد.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزآخرین وضعیت آلودگی پتروشیمی ایلام/ وعده مسئولان برای حل مشکل – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.