قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
آتش زدن مزارع دودی در چشم تک‌تک ما

آتش زدن مزارع دودی در چشم تک‌تک ما – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار اقطاع نیوز در خوزستان، علی کرد مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان اظهار کرد: با توجه به اینکه آتش زدن کاه و کلش علاوه بر مشکلات زیست محیطی در کاهش بهره وری اراضی زراعی تاثیر منفی دارد هر ساله مدیریت ترویج بر جلوگیری از آتش زدن کاه و کلش و بقایای زراعی تاکید دارد و این کار از روش های مختلف ترویجی صورت می گیرد.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۵۰۰ مروج مسئول پهنه در شهرهای مختلف استان فعالیت دارند افزود: امسال نیز توزیع پوستر و بروشور ترویجی، آموزش‌های چهره به چهره با کشاورزان از آغاز برداشت محصول در مزارع انجام شده است و در این خصوص توصیه‌های لازم به آنها داده می‌شود.

علی کرد با بیان اینکه ۲۵ هزار و ۳۴۰ نفر روز  در این رابطه آموزش‌های لازم را فرا گرفته اند ادامه داد: در نظر داشتیم برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی مرتبط را با هماهنگی صدا وسیما تهیه کنیم که با توجه به شرایط موجود و شیوع بیماری کرونا فعلا این امر میسر نشده است ولی طی هفته آینده این برنامه تولید خواهد شد.

مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی خوزستان اضافه کرد: در مراکز خدمات کشاورزی نیز بنرهای مربوطه نصب شده همچنینضمن ارائه مکرر توصیه های لازم در خصوص منع اتش زدن کاه و کلش در فضای مجازی و گروه‌های ترویجی، در سامانه پات نیز که کلیه مسئولان ترویج شهرستان‌ها و مروجین پهنه‌های کشور عضو هستند پیام‌های ترویجی به صورت روزانه  ارسال شده و از طریق مروجین این توصیه‌ها به کشاورزان انتقال داده می‌شود.

وی تصریح کرد: ما به شهرستان‌ها تاکید کرده‌ایم که به هر عنوان کشاورزان جهت امور خود به مراکز مراجعه کردند فرصت را غنیمت شمرده و توصیه‌های لازم را به آنها ارائه دهند و قطعا تکرار این پیام‌ها و توصیه‌های ترویجی سهم بسزایی در جلوگیری از آتش زدن بقایا خواهد داشت.

 

آتش زدن مزارع دودی در چشم تک‌تک ما:۲۰۲۰-۰۵-۳۱ ۱۳:۳۳:۲۱

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.